Директора Куп'янського молочноконсервного комбінату — депутата "Слуги народу" підозрюють у пособництві окупантам

Директора Куп'янського молочноконсервного комбінату — депутата "Слуги народу" підозрюють у пособництві окупантам

Директора Куп'янського молочноконсервного комбінату — депутата "Слуги народу" підозрюють у пособництві окупантам
Олександр Радченко — засновник та генеральний директор Куп'янського молочно-консервного підприємства, депутат Куп'янської райради. Фото: zeradchenkooleksandr/Facebook

У Куп'янську затримали депутата Куп'янської районної ради від партії "Слуга народу" Олександра Радченка. За даними СБУ, під час окупації керівник місцевого молочноконсервного комбінату погодився працювати на агресора.

Про затримання депутата, який є директором КМК, Служба безпеки України повідомила 27 жовтня. Слідчі вказують, що Радченко добровільно співпрацював з окупантами і організував їм поставки продукції.

"Встановлено, що, перебуваючи на посаді генерального директора місцевого молочноконсервного комбінату, він "перелаштував" його роботу на користь країни-агресора після захоплення частини регіону", — йдеться у повідомленні СБУ.

Радченко перереєстрував підприємство у так званій "налоговой службе" окупаційної адміністрації, відкрив рахунки в одному з російських банків та перевів усі розрахункові операції компанії в рублі.

"Забезпечив регулярне постачання продукції окупантам" — СБУ

"Таким чином він забезпечив регулярне постачання промислових обсягів молочної продукції для потреб загарбників на тимчасово окупованій території сходу України", — зазначають в СБУ.

Директор КМК Олександр Радченко затриманий
Директор перереєстрував КМК за "законодавством" окупантів. Фото: СБУ

Слідчі з'ясували, що за одним договором КМК відвантажило до окупованого Луганська до 20 тисяч одиниць товару на майже один мільйон у гривневому еквіваленті.

Затриманий Олександр Радченко - директор КМК
Директор КМК налагодив поставки окупантам. Фото: СБУ

Під час обшуків оперативники знайшли докази співпраці з РФ, картки російських банків, понад пів мільйона рублів готівкою.

Директор КМК Олександр Радченко затриманий
Під час обшуків у справі вилучили гроші. За даними слідчих — незаконно одержані. Фото: СБУ.

Суд взяв Радченка під варту. За частиною 1 статті 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору) йому загрожує від 10 до 12 років ув'язнення. СБУ також перевіряє, чи передавав депутат росіянам розвіддані про місця дислокації та переміщення Сил оборони України.

Що відомо

  • Куп'янський молочноконсервний комбінат — куп'янський молокозавод, відомий своєю продукцією як на Харківщині, так і в усій Україні. Випускає продукцію під торговою маркою "Заріччя".
  • Під час окупації мер Куп'янська Геннадій Мацегора пішов на співпрацю з російськими окупантами. На сторінці міської ради під час окупації у березні повідомлялося, що жителям громади роздавали продукцію КМК.
  • Куп'янськ звільнили від російських окупантів під час контрнаступу ЗСУ у вересні. Місто та його околиці перебувають під обстрілами РФ.
На початок