"Керуватися принципом пропорційності й справедливості немає змоги". Кіровоградобленерго – про аварійні відключення

"Керуватися принципом пропорційності й справедливості немає змоги". Кіровоградобленерго – про аварійні відключення

"Керуватися принципом пропорційності й справедливості немає змоги". Кіровоградобленерго – про аварійні відключення
Лінія електропередач. Фото: Уніан

Формуючи перелік конкретних ліній електропередач, які потрібно вимкнути, диспетчер не має змоги й часу розробити пропорційний і справедливий графік аварійних відключень на території Кіровоградської області. Про це Суспільному розповіла речниця підприємства "Кіровоградобленерго" Олена Данильченко. Головне завдання енергетиків, з її слів – зберегти баланс між виробництвом та споживанням електроенергії в конкретний момент часу.

Аварійне відключення застосовують, коли недостатньо добровільного обмеження та зменшення споживання, пояснила речниця.

"Диспетчер Укренерго, коли бачить, що в окремому енерговузлі або в енергосистемі загалом, баланс між виробництвом та споживанням електроенергії не витримується й потрібно швидко збалансувати систему, він дає команду диспетчеру обленерго терміново знизити споживання на конкретну величину. Тому, коли диспетчер обленерго формує перелік конкретних ліній, які потрібно вимкнути, він не має змоги керуватися принципом пропорційності й справедливості, у нього на це просто не має часу. Потрібно як найшвидше знизити споживання.Тому вибираються ті вузли, ті вулиці, будинки, підприємства, відключивши які набереться необхідна величина обмеження".

За словами Олени Данильченко, більшість ліній електропередач будували у 1960-1970-ті роки, і вони не пристосовані до аварійних відключень. Не відключають ті лінії, які живлять об’єкти критичної інфраструктури: "Ми розуміємо обурення людей. Зрозуміло, що принцип пропорційності й справедливості має бути, але ним користуватися можливо лише при планових заходах, а для швидких рішень важлива оперативність. Це вимушені дії".

Жителів регіону просять й надалі обмежувати використання потужних електроприладів в години пікових навантажень – з 7:00 до 11:00 та з 16:00 до 23:00.

Що відомо

Причина розбалансованості системи – пошкодження російською армією об’єктів електроенергетики України. 22 жовтня Армія РФ завдала ракетних ударів по енергетичних об’єктах у Кропивницькому та Голованівському районах Кіровоградської області. Без електроенергії було 70 тисяч абонентів у 219 населених пунктах регіону. "Фактично, об’єднана енергетична система України функціонує зараз в надзвичайному режимі, що означає зниження рівнів надійності роботи та якості електропостачання", – сказала речниця.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок