Виплата пенсій на деокупованих територіях Харківщини: які плани Пенсійного фонду

Виплата пенсій на деокупованих територіях Харківщини: які плани Пенсійного фонду

Виплата пенсій на деокупованих територіях Харківщини: які плани Пенсійного фонду
Фото: Суспільне Харків

Пенсійний фонд відновив роботу не на всіх звільнених територіях Харківської області. Так, у Вовчанську працівники виходять на роботу виключно тоді, коли місто не піддається масованим російським обстрілам.

Про це в ефірі Українського Радіо Харків розповіла перша заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Галина Баєва.

За її словами, майже 7 тисячам пенсіонерів на тимчасово окупованих територіях призупинили виплату пенсій. Чому так сталося та коли пенсіонери зможуть отримати гроші? Далі — пряма мова.

Виплата пенсій на деокупованих територіях

Якщо території були тимчасово окуповані, Пенсійний фонд не припиняв нарахування пенсійних виплат пенсіонерам, які там мешкали або могли бути евакуйовані.

Нині Пенсійний фонд відновив роботу в:

  • Ізюмі,
  • Барвінковому,
  • Шевченковому,
  • Дергачах.

Дергачі, хоч і не були окуповані, але там були активні бойові дії. Відновили роботу сервісного центру у Вовчанську, пункт прийому у Великому Бурлуці.

Щодо нарахування, перерахунку, призначення пенсійних виплат, введення електронних трудових книжок, адміністрування лікарняних листків — це проводиться централізовано. Система Пенсійного фонду на сьогодні працює так, що можна звернутись до будь-якого територіального підрозділу на території України, подати документи, написати заяву.

Де Пенсійний фонд ще не відновив роботу

На сьогодні, на жаль, не відновлено роботу у Дворічній та Куп’янську. У Вовчанську виходять на роботу співробітники Пенсійного фонду туди, де він і розташовувався до війни, надають послуги, приймають документи. Але виходять не завжди, тоді, коли немає масованих обстрілів.

Я хочу звернути увагу саме на відновлення виплати пенсій. Під час окупації пенсіонерам, які отримували пенсії на відділення банків, їх перераховували на карткові рахунки, з цим проблеми немає.

Призупинення виплати пенсій для 7 тисяч пенсіонерів

Відповідно до законодавства, якщо пенсіонер не отримує пенсії протягом шести місяців, виплата пенсії тимчасово призупиняється. Значній кількості пенсіонерів було призупинено виплату пенсій на тимчасово окупованих територіях, мова йде про 7000 пенсіонерів. Тепер вони вже звільнені, виплата призупинена, але 14 жовтня прийнято зміни до постанови Кабінету міністрів №162, яка регулює порядок здійснення виплати пенсій у період воєнного стану.

Відповідно до постанови, якщо "Укрпошта" надасть відомості про те, що вона вже може туди пенсії доставляти, цим пенсіонерам виплата буде поновлена автоматично.

"Процес іде, але це не дуже просто і не так швидко"

Процес цей здійснюється, але це не дуже просто і не так швидко. Якщо у вас є можливість звернутись до сервісного центру і подати заяву на відновлення, можете приходити і подавати. Хочу запевнити отримувачів пенсій: ваші кошти є у Пенсійному фонді, всі кошти з моменту неотримання пенсій будуть виплачені за весь час.

На банківських рахунках кошти не блокуватимуться, тут немає питань. На карткові рахунки отримувачів ці кошти надходять. У ЗМІ були повідомлення про те, що банківські установи на окупованих територіях блокують ці карткові рахунки, але людина все одно повинна звернутись для отримання пенсії до банкомата чи банківської установи. Там вона надасть відомості про свою ідентифікацію і, звичайно, рахунки будуть розблоковані.

Субсидії у Харківській області

Всі, хто отримував субсидії у вересні, отримають їх і в жовтні. Це більш ніж 220 000 сімей на території Харківської області. Тим, кому субсидії були призначені у травні, виплата здійснюється автоматично. Ті претенденти, яким субсидія ще не призначена або вони хочуть її призначити зараз, можуть звернутись до органів соцзахисту територіальних громад, у застосунок "Дія", через вебпортал Міністерства соцполітики. Але з 1 грудня ці функції будуть передані до Пенсійного фонду, і можна звертатися за призначенням субсидії також і до органів Пенсійного фонду.

Всі кошти на виплату субсидій і пільг виділяються у перших числах місяця. 4 жовтня повністю профінансовано виплату житлових субсидій і надання пільг. Ті, хто отримує на банківські установи, їм одразу на картковий рахунок прийшли. За жовтень вже отримали, виплатний період закінчився, він триває з 4 по 25 число. "Укрпошта" здійснює виплати на поштових відділеннях.

Щодо пільг — система така сама. В нас є такі структурні підрозділи пенсійного забезпечення, призначення субсидій і надання пільг.

Про електронні сервіси Пенсійного фонду

На сьогодні всі електронні сервіси Пенсійного фонду залишилися. Єдине, що додалося — у "Дії" можна побачити своє пенсійне посвідчення. Вони дійсні такі самі, як паперові, вони сертифіковані.

Електронні послуги Пенсійного фонду працюють — усі послуги, які отримає людина, якщо прийде до сервісного центру, вона може отримати за допомогою електронних сервісів і кваліфікованого електронного підпису. Це зараз дуже поширено, бо багато харків’ян виїхало за кордон і їм потрібно отримувати послуги від Пенсійного фонду, а там потрібна особиста присутність. А через наш застосунок, через електронні сервіси можна отримати послуги: надати документи, подати заяву.

Читайте також

Жителям деокупованих громад Харківської області виплатили 18 мільйонів гривень — ОВА

Компенсація за прихисток переселенців: як оформити у Харкові

Як отримати грошову допомогу від ООН у Харкові: покрокова інструкція

Вибір редакції

На початок