У Кропивницькому три сотні майбутніх поліцейських склали присягу

У Кропивницькому три сотні майбутніх поліцейських склали присягу

У Кропивницькому три сотні майбутніх поліцейських склали присягу
Суспільне Кропивницький

Триста першокурсників Донецького університету внутрішніх справ, який евакуювався у Кропивницький через вторгнення РФ, склали присягу на вірність українському народу та службі. Після присяги отримали жетони поліцейських. Суспільне бачило, як це було.

Зі слів першого проректора університету Єгора Назимка, пройшовши посвяту в курсанти, першокурсники отримують правовий статус поліцейського: "Вони отримують права, обов’язки, гарантії і відповідальність поліцейських. Протягом першого курсу вони стовідсотково перебувають у казарменому розташуванні під наглядом курсових офіцерів, деканів, керівництва".

На посвяту приїхав міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський: "Система міністерства внутрішніх справ за ці дуже довгі вісім місяців (з 24 лютого, дня повномасштабного вторгнення РФ в Україну – ред.) показала себе належним чином, проявила себе справжнім хребтом правоохоронної системи держави. І ви долучаєтесь до цього хребта. Ви входите в той момент, коли до системи внутршніх справ, поліцейських є найвища довіра громадян України".

Читайте також: Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в рамках робочого візиту до Кіровоградської області розповів про виклики, які постали перед поліцією під час війни.
У Кропивницькому три сотні майбутніх поліцейських склали присягу
Суспільне Кропивницький

Курсанти університету – це жителі 22 регіонів України. Нинішній набір першокурсників рекордний за останні вісім років – 425. Триста з них навчаються у Кропивницькому, інші – у Кривому Розі, сказав перший проректор: "Сьогодні складають присягу ті, хто вчиться на спеціальності "Право і правоохоронна діяльність". Більшість з них – представники Донецької і Луганської областей".

17-річна кропивничанка Тетяна Миц виросла у родині військових. Розповіла, що теж планувала бути військовою. Рішення навчатись в університеті внутрішніх справ було спонтанним: "Дізналась, що університет переїхав у Кропивницький. Прийшла дізнатися, заповнила анкету і тепер тут. У навчанні мені подобається все. І спортмаси, навіть, після яких заповзаємо в університет, і спілкування з офіцерами. Звісно, все суворо, але не надто".

19-річний олександрієць Богдан Гуренко вирішив, що хоче бути слідчим, в 11-му класі. Зі слів хлопця, хоче бути корисним державі і допомагати людям: "Я готувався до вступу. Вчив закон про національну поліцію України, інші закони, щоб здати тест. Готувався до фізичного тесту".

Усі триста курсантів після посвяти пройшли маршем на плацу і продовжили навчання.

Що відомо

У вересні для майбутніх поліцейських у Кропивницькому влаштували табірний збір.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок