Нові вікна та бойлери для запорізьких освітніх закладів придбані за завищеною ціною, на них із міського бюджету витрачені значні кошти, розповіла Суспільному голова громадської організації “Хочу вчитися” Катерина Звєрєва.
Ось одна з дванадцяти міських шкіл, де мають з’явитися нові вікна та водонагрівачі.

Про те, що Департамент освіти Запорізької міської ради здійснив у жовтні закупівлю вікон та бойлерів для міських шкіл і дитсадків, громадські діячі дізнались із сайту PROZORRO.

Звідти ж отримали інформацію, що на це витрачено майже 8 мільйонів гривень із міського бюджету, розповідає голова об’єднання “Хочу вчитися” Катерина Звєрєва:
"Дуже здивувала нас ціна. В одному тендері за вікно — 44 тисячі гривень за одне, в іншому — 37,5 тисяч. І таких закупівель у нас 12-ть за жовтень. Всі вони — без конкурсу, тобто спрощена допорогова закупівля на загальну суму 8 мільйонів гривень. За тими цінами, що є в роздріб, вона завищена, мінімум, вдвічі".

З сайту PROZORRO громадські діячі дізнались і про закупівлю для міських закладів освіти 1224-х водонагрівачів. На це з міської скарбниці витрачено 15 мільйонів гривень, каже Катерина.
"По тих технічних параметрах, це - найпростіші й найдешевші бойлери з мокрим теном. Однак вартість їхня сягає 11-14 тисяч гривень за штуку, як за сучасний, із сухим теном. Тому у нас знову ж таки виникли питання і до ціни, і до такої кількості бойлерів, які раптово знадобились місту".
Непрозоро на PROZORRO представлений і вибір компанії-підрядника, каже громадська активістка:
"Там фірма, яка існує лише рік. Статутний капітал лише 1000 гривень. Вона зареєстрована у квартирі, де є субсидія. І відгук за попередній досвід, там є такий кваліфікаційний критерій для участі. Відгук написав сам Департамент".

Депутатське звернення до Департаменту освіти, обласної прокуратури та Східного офісу Держаудитслужби з проханням пояснити, чи в законний спосіб здійснені закупівлі, а також, чи доцільні вони зараз, скерувала депутатка міськради Регіна Харченко.
"Пояснення були наступні, що на основі територіальних інформаційних центрів створюють маленькі хаби, де містяни, у випадку якійсь надзвичайної ситуації, зможуть туди прийти, там поїсти, поспати, забезпечити себе там всіма санітарно-гігієнічними процедурами. Тому що, коли у нас були системні прильоти, з 6-го по 10-те жовтня, оці територіально-інформаційні центри й спрацювали якраз. Тобто люди туди приходили за допомогою, хтось там ночував, хтось харчувався. Історія така. Але мене здивував той факт, що вартість цих закупівель, вона, безумовно, завищена".

Журналісти Суспільного надіслали інформаційний запит до Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради з проханням прокоментувати ситуацію щодо закупівлі обладнання для міських шкіл і дитсадків, їхньої вартості та доцільності. Чекаємо на відповідь у визначений законом термін.
Сьогодні голова постійної депутатської комісії з освітніх питань Інна Пенчук повідомила Суспільному, що в понеділок, 31-го жовтня, відбудеться відкрита зустріч депутатів Запорізької міської ради з представниками Департаменту освіти щодо з’ясування всіх питань, порушених громадськими діячами.
Читайте також
"Все життя в людей залишилось в цих мішках", — жителі зруйнованої багатоповерхівки у Запоріжжі