Профілактичний медогляд: у лікарнях Львова побільшало пацієнтів

Профілактичний медогляд: у лікарнях Львова побільшало пацієнтів

Профілактичний медогляд: у лікарнях Львова побільшало пацієнтів
Суспільне Львів

У Львові збільшилась кількість пацієнтів, які хочуть пройти профілактичний медогляд. Це відбувається тому, що пацієнти повертаються з-за кордону, куди були змушені поїхати через війну. Про це Суспільному розповіла сімейна лікарка Ольга Гродзік.

Тетяна Ніколіна прийшла на огляд до свого сімейного лікаря. Жінка хворіє на діабет, тому регулярно відвідує лікаря.

"Виникають якісь потреби: я діабетик, тому ходжу, лікуюся на скільки можу. Пігулки виписують від діабету, дають пігулки безкоштовні, а все інше мусимо купляти", — каже Тетяна Ніколіна.

Медичні огляди
Пацієнтка Тетяна Ніколіна прийшла до лікарні на медичний огляд. Суспільне Львів

За словами сімейної лікарки Ольги Гродзік, наразі пацієнти, які через війну були за кордоном та повертаються — не відкладають медичні огляди.

"Вони дуже активно приходять, я б навіть сказала, що їх стало в рази більше. Наприклад, людина з іншого кінця міста їде до мене на огляд, тут почалася тривога, вона мені телефонує або пише: "Я сьогодні не буду, бо напевно я не попаду". Думаю, напевно, вже не прийде, дивлюся — через два дні записалася знову", — каже сімейна лікарка Ольга Гродзік.

Медичні огляди
Сімейна лікарка Ольга Гродзік. Суспільне Львів

За словами лікарки, щорічний медичний огляд може запобігти виникнення цукрового діабету, захворювання серцево-судинної системи, онкології та інших хвороб.

"Дуже актуально в профілактичній практиці є вакцинація, тобто вакцинація від дуже багатьох захворювань. Найактуальніше це — вакцинація від коронавірусу, на другому місці вакцинація від сезонного грипу і решта: вакцинація по віку дітей та дорослих",— каже сімейна лікарка Ольга Гродзік.

Профілактичний огляд складається з аналізу крові, визначення рівня глюкози, загального аналізу сечі, електрокардіограми та флюорографії або рентгену, та діагностики онкології. Під час повітряних тривог у поліклініках міста припиняють приймати пацієнтів та просять спускатися в укриття.

Читайте також

Недостатній рівень вакцинації: на Львівщині 43% дітей до одного року вакциновані від поліомієліту

У Львові розпочався сезон вакцинації від грипу

Вибір редакції

На початок