Бюджет України недоотримав 4 млн грн через "сімейний бізнес" псевдогубернатора Запорізької області та його сина

Бюджет України недоотримав 4 млн грн через "сімейний бізнес" псевдогубернатора Запорізької області та його сина

Бюджет України недоотримав 4 млн грн через "сімейний бізнес" псевдогубернатора Запорізької області та його сина
Фото з Фейсбук-сторінки: Евгений Балицкий

Так званого "губернатора Запорізької області" та його сина, засновника підприємств на тимчасово окупованій території АР Крим та РФ, викрили в незаконних оборудках, що спричинили збитків бюджету України на понад 4 млн грн. Відкриті кримінальні провадження.

Про це повідомляється на сайті Бюро економічної безпеки України.

Співробітники БЕБ України встановили факти ухилення від сплати податків та легалізації майна злочинним шляхом в особливо великих розмірах.

"Один із фігурантів кримінального провадження (син Балицького – ред.), у період 2014 – 2019 років приховав дохід в сумі близько 22,5 млн грн. За ці кошти він купував нерухомість, не маючи офіційних доходів, та збільшив вартість частки у статутному капіталі одного із товариств. Основний вид діяльності цієї компанії – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна", – йдеться в повідомленні.

Окрім того, порушник не подавав за період 2011 – 2021 років податкові декларації із зазначенням джерел отримання коштів, за рахунок яких могли здійснюватись операції з придбання та передачі об’єктів нерухомого майна.

Товариство зареєструвало право власності на 30 об’єктів нерухомого майна. З них 16 об’єктів зареєстровано за період володіння порушником 50% часткою у статутному капіталі цього товариства.

Використавши таку схему, він ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору в сумі понад 4 млн грн.

З метою легалізації незаконно отриманих коштів та майна, молодший Балицький передав батьку право власності на 50 % частки статутного капіталу товариства.

Детективи БЕБ здійснюють досудове розслідування у кількох кримінальних провадженнях за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків) та ч. 3 ст. 209 КК України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Що відомо

  • У березні 2022 року, після початку широкомасштабної агресії російської федерації Євгеній Балицький добровільно погодився на співпрацю з терористичним режимом російської федерації та був призначений "губернатором Запорізької області", а згодом "головою російської окупаційної військової адміністрації".

Читайте також

СБУ оприлюднила телефонні розмови президента "Мотор Січі", як докази його співробітництва з РФ

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок