"Пережили окупацію, дасть Бог і зиму переживемо": на Чернігівщині відкрили модульне містечко на 16 родин

"Пережили окупацію, дасть Бог і зиму переживемо": на Чернігівщині відкрили модульне містечко на 16 родин

"Пережили окупацію, дасть Бог і зиму переживемо": на Чернігівщині відкрили модульне містечко на 16 родин
ФОТО: Суспільне Чернігів

Дитяча кімната, кухня, душові кімнати та набори посуду для людей. Все це є у модульному містечку від уряду Польщі для людей, які втратили свої домівки у селі Новий Биків. Воно розраховане на 16 родин.

Олександра Ягола одна з тих, хто отримав ключі від кімнати у модульному містечку. Жінка мешкала в одній з багатоповерхівок села, а коли росіяни зайшли у село, переховувалася у дочки в погребі.

Олександра Ягола
Олександра Ягола. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Сказали нам тимчасово, безкоштовно. Я рада, бо я свого будинку, квартиру не покину. Як я прийшла – балкон у хаті, все розбите, нема ніде нічого. І я, коло мене 14 душ дітей, усі в підвалі сиділи", — каже Олександра.

Кожна кімната розрахована на чотири людини. Містечко обладнане вбиральнями та душовими. Є кімната для дітей та кухня. При поселенні кожна родина отримує постільну білизну, рушники, коробку з посудом для приготування їжі. Все це надала організація ”Червоний хрест”, розповідає староста Ігор Костоваров.

Ігор Костоваров
Ігор Костоваров. ФОТО: Суспільне Чернігів

"В районі місяць-півтора ми все зробили, підвели всі комунікації, воду, каналізацію, електроенергію. 16 сімей — це 35 людей. Є повністю одинокі пенсіонери, але є сім’ї з дітьми, які будуть тут проживати. Все на себе бере держава, люди будуть тут проживати безкоштовно, ні за електроенергію, ні за воду, ні за водовідведення люди платити не будуть".

Люди селяться у кімнати з речами, які вціліли після обстрілів. Хата місцевого жителя Івана Коморного згоріла вщент, а з речей у чоловіка не вціліло нічого.

Іван Коморний
Іван Коморний. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ракетовозець не вивернув і врізався у вербу, в результаті чого заклинив дорогу. А машина з мінами вже горіла, вона йшла по трасі. І щоб на трасі не було вибухів вони заїхали між двох хат і був вибух. Дві хати повністю вигоріли, що там було. Меблі, одяг, нічого не залишилося. Пережили окупацію, дасть Бог і зиму переживемо", — говорить Іван Коморний.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

На Чернігівщині безробітних залучають до "Армії відновлення" країни

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок