У Запоріжжі попрощалися зі спортивним журналістом Аркадієм Копеліовичем

У Запоріжжі попрощалися зі спортивним журналістом Аркадієм Копеліовичем

У Запоріжжі попрощалися зі спортивним журналістом Аркадієм Копеліовичем
В Запоріжжі попрощалися зі спортивним журналістом Аркадієм Копеліовичем. Фото: Суспільне Запоріжжя

26 жовтня у Запоріжжі попрощалися із заслуженим журналістом України Аркадієм Копеліовичем. Майже півстоліття свого життя голова обласної організації спортивних журналістів присвятив популяризації здорового способу життя та спорту. Помер Аркадій Борисович 23 жовтня на 82 році життя.

Голос цієї людини можна було почути на багатьох спортивних заходах міста й області. Крім основної роботи спортивним оглядачем у друкованих ЗМІ, Аркадій Борисович Копеліович працював диктором та пресаташе у кількох ігрових командах Запоріжжя.

Головним покликом все ж вважав класичну спортивну журналістику. Аркадій Копеліович у 2009 році був удостоєний звання “Заслужений журналіст України”, а у 2017 відзначений медаллю “За розвиток Запорізького краю”.

Сам Аркадій Копеліович в одному зі своїх інтерв'ю так казав про спортивну журналістику:

"Спорт настільки багатогранний, що осягнути всі його види неможливо. Я ніколи не вважав себе кращим за інших колег. Можливо не гіршим, але й не кращим".

Вшанувати журналіста прийшло близько двох десятків колег та керівників місцевих спортивних організацій. Серед них і запорізький журналіст Володимир Вардідзев, який дружив із Копеліовичем 52 роки.

Прощання з Копеліовичем
Володимир Вардідзев, спортивний журналіст. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Це була найбільш порядна людина, яку я колись знав. У всьому. Ось бачите дощ йде. Не лише у Запоріжжі, а й по всій Україні. Плаче. Це справжній талант у журналістиці, не зважаючи на те, що він писав лише про спорт".

Голова регіонального відділення Національного Олімпійського комітету України Володимир Лобанов згадує Аркадія Борисовича, як автора двох книг — про запорізький “Металург” та двотомник “Запорізький гандбол”.

Прощання з Копеліовичем
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ця людина володіла величезним матеріалом, і він цього дуже хотів. Тому, якщо хтось зуміє повторити його успіх. У журналістській спортивній роботі, то це для нас буде взірцем, що ми можемо надалі писати історію запорізького спорту".

За роки роботи Аркадієм Копеліовичем був зібраний унікальний архів - своєрідний літопис запорізького спорту, розповідає журналіст Ігор Павленко.

Прощання з Копеліовичем
Ігор Павленко, запорізький журналіст. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Передусім йдеться про міський архів, який завдяки родичам, є така домовленість, буде переданий до громади міста Запоріжжя через запорізьке обласне відділення Національного Олімпійського комітету України. Плануємо разом із керівником цієї установи, Володимиром Лобановим, зробити детальний опис цього архіву. Відсканувати та додати його до мережі Інтернет, аби кожен бажаючий у будь-якому куточку світу, мав можливість ознайомитись з багатою історією запорізького спорту. З тією працею, якій Аркадій Копеліович присвятив усе своє життя".

Прощання з Копеліовичем
Цвинтар у Запоріжжі. Прощання з Аркадієм Копеліовичем. Фото: Суспільне Запоріжжя

Поховали Аркадія Копеліовича за єврейським обрядом на Першотравневому кладовищі поруч із могилою сина. Близьких родичів у Запоріжжі у померлого не залишилось.

Читайте також

"Вони йдуть від нас і це дуже важко", – друзі про загибель запорізького "кіборга" Вячеслава Зайцева

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Вибір редакції

На початок