Внаслідок контрнаступу на Харківщині нацгвардійці забрали у росіян танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери та розміновувачі. Окупанти тікали, залишаючи машини в посадках, полях та лісах.
Частину захопленої техніки військові відправили на ремонт, іншим вже користуються. Нацгвардієць Владислав розповів, як отримав російський броньовик разом з його водієм.

"Полонений розказував, що він їхав на Росію, його на блокпосту зупинили й він здався. Тільки він їхав не в бік Росії, а в бік Харкова", — сказав Владислав.

У машини замінили котки й трос. Полонений навчив Владислава керувати технікою за два дні — до того гвардієць їздив тільки на колісній вантажівці.
Нацгвардійці евакуювали з полів і лісів щонайменше 15 російських машин піхоти й танків. Один з танків Т-80 гвардійці відібрали на кордоні Харківської і Донецької областей.

Танк — без двох котків через наїзд на міну, розповів заступник начальника територіального управління Нацгвардії Юрій Тарасов.
"Один підрозділ скоріше за все ставив [міну], потім вони зробили ротацію, карту мінних полів ніхто нікому не передав. Внаслідок цього інший підрозділ, який повинен був відійти, на своїх мінах і підірвався", — розповів Тарасов.

За три тижні машину відремонтують, вона служитиме українським військам, каже полковник: "Танк повністю новий, у нього близько 500 мотогодин на лічильнику. Це дуже мало. І це дуже ефективний зразок".
За словами Тарасова, на початку повномасштабної війни гвардійці на Харківщині не мали гусеничної техніки — тільки колісну.
"За допомогою такого безкоштовного ленд-лізу Російської Федерації потужність збільшили не менш ніж у два рази", — сказав Тарасов.

Працювати на захопленій техніці у Нацгвардії нині навчають водіїв, навідників і командирів машин.
Що відомо
- Контрнаступ па Харківщині українські військові почали у вересні. ЗСУ вдалося вийти на держкордон з Росією та відігнати російських військових з окупованих населених пунктів області. Для Збройних сил України контрнаступ у Харківській області був унікальною операцією, заявляли у Міноборони.