Австралія передасть Україні додаткову військову техніку та організує навчання для військових

Австралія передасть Україні додаткову військову техніку та організує навчання для військових

Австралія передасть Україні додаткову військову техніку та організує навчання для військових
AP

Австралія передасть Україні бронемашини Bushmaster і M113, гаубиці M777 та боєприпаси до них. Окрім того, австралійські військові приїдуть в січні у Велику Британію для навчання українських сил.

Як пише ABC, контингент чисельністю до 70 військовослужбовців Австралійських сил оборони (ADF) приєднається до багатонаціональних тренувальних зусиль під керівництвом Великої Британії, відомих як операція INTEFLEX.

Це зобов’язання є частиною другого пакету підтримки, оголошеного урядом Австралії, який включає додаткові 30 транспортних засобів Bushmaster. Окрім того, Австралія передає Україні шість буксированих гаубиць M777 та боєприпаси до них, 28 броньованих машин M113, а також протитанкову та іншу зброю, зазначає видання.

"Австралія була однозначною у своїй двопартійній підтримці України та засудженні президента Путіна. Ми продовжуватимемо відстоювати свободу та демократію", — заявив прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе.

Уряд не буде вказувати точні дати розгортання інструкторів, посилаючись на "оперативну безпеку", але очікує, що вони прибудуть до Великої Британії у січні.

"Наші солдати братимуть участь у великій навчальній програмі у Сполученому Королівстві, щоб допомогти підготувати своїх українських товаришів до боротьби проти необґрунтованої та незаконної агресії Росії", — сказав міністр оборони Річард Марлз.

Що відомо

  • 17 червня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував розпочати велику навчальну програму для українських Збройних сил.
  • У квітні військові британської Спеціальної повітряної служби (SAS) — головного підрозділу Сил спецоперацій армії Великої Британії кілька тижнів допомагали українським військовослужбовцям із підготовкою на Київщині. Британські спецпризначенці навчали українців використовувати протитанкові комплекси NLAW — їх Лондон надав Києву до початку вторгнення Росії.

Читайте також

Британія тренує 10 тисяч українських військових: хто вони та чому навчаються

Вибір редакції

На початок