На птахофабриці ПрАТ "Прилуцький м’ясокомбінат" бройлери можуть загинути від задухи. Підприємство готується до перебоїв електропостачання. Там вже закупили два дизельні генератори потужністю в 200 кіловатів на годину. Це половина потреб підприємства.
На підприємстві вирощують п’ять тисяч бройлерів, таких пташників кілька. Всього нараховують 200 тисяч голів починаючи від маленьких курчат. Їх життєзабезпечення є повністю автоматизованим, а тому на 100% залежить від наявності електроенергії.
Директор м’ясокомбінату Артем Рожко розповів, що відсутність електроенергії тягне за собою відсутність вентиляції, водопостачання, а це одні з основних факторів, які дають і птахівництву, і свинофермам жити.

Завідувач господарства ТОВ "Прилуки Гарантбуд" Микола Гуржій каже:
"Ще як свині, то можна повідчиняти їм двері, жалюзі, вікна і вони можуть знаходитися без подачі електроенергії, якщо не працює вентилятор, а якщо взяти курей, то це буквально 15-20 хвилин і все".

Також група підприємств ПрАТ "Прилуцький м’ясокомбінат", куди входить ТОВ "Прилуки-Гарантбуд", в рік вирощує до 20 тисяч голів свиней, займається переробкою та виробництвом м’яса, а також м’ясних продуктів. Їх залежність від електроенергії наближена до 100%.
"Найкритичніше холодильники, коли робиться продукція: ковбасу загнали у термокамери, які працюють на електроенергії. Якщо вимкнути електроенергію, то вся продукція, то все зіпсується", – каже головний інженер ПрАТ "Прилуцький м’ясокомбінат" Олександр Харченко.

В середньому підприємства споживають 800 кіловатів на годину. Щоб продовжити роботу в умовах економії та можливої відсутності електроенергії придбали два дизельні генератори потужністю 200 кіловатів на годину.
Один з них вже облаштували на підприємстві, де вирощують худобу та птицю. Він автоматично вмикається через 10-15 секунд після знеструмлення та споживає 20 літрів пального в годину.
"Тут є комп’ютер, який управляє всіма системами: автозапуском, включенням, відключенням, контролює напругу. У відсіку в нас знаходиться генератор і дизельний електродвигун. Бака на 400 літрів нам вистачає на 20 годин безперервної роботи. Гарна річ, красива та головне надійна", – розповів електрик ТОВ "Прилуки-Гарантбуд" Роман Линчук.

Другий генератор купили для виробничих потреб. Обладнання на підприємстві придбали за власні кошти. При цьому вартість другого генератора в порівнянні із першим зросла вдвічі.
Артем Рожко говорить, що так підприємство застрахує себе від економічних ризиків та продовжить безперебійно забезпечувати курятиною та свининою місцевого споживача.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
У Прилуках виділили кошти на закупівлю 28 генераторів: де їх планують встановити
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.