USB-C: у 2024 році ЄС перейде на універсальний зарядний пристрій

USB-C: у 2024 році ЄС перейде на універсальний зарядний пристрій

USB-C: у 2024 році ЄС перейде на універсальний зарядний пристрій
Фото: AP

У 2024 році ЄС перейде на універсальний стандарт зарядних пристроїв. Порт USB-C стане обов’язковим для цілого ряду електронних пристроїв, таких як мобільні телефони, планшети та навушники. 24 жовтня Європейська рада остаточно схвалила відповідну директиву про загальні зарядні пристрої, йдеться на сайті Євроради.

“Більше не потрібно буде купувати інший зарядний пристрій кожного разу, коли ви купуєте новий мобільний телефон або подібний пристрій: усі їх можна буде заряджати за допомогою одного зарядного пристрою”, — йдеться у повідомленні.

Наявність загального зарядного пристрою підвищить зручність споживачів завдяки гармонізації зарядних інтерфейсів і технології швидкого заряджання, а також значно зменшить електронні відходи, зазначили у Європейській Раді.

“У кожного з нас вдома є принаймні три зарядки для мобільних телефонів. Пошук правильного зарядного пристрою вдома чи на роботі може бути дуже надокучливим. Крім того, ці зарядні пристрої складають 11 000 тонн електронних відходів щороку”, — сказав міністр промисловості та торгівлі Йозеф Сікела.

За його словами, наявність зарядного пристрою, який підходить для кількох пристроїв, зокрема, заощадить гроші та час.

Згідно з новими правилами, зарядний порт USB-C стане обов’язковим для цілого ряду електронних пристроїв. Також запровадять піктограму, яка вказує, чи поставляється новий пристрій із зарядним пристроєм, і етикетку, яка вказує на ефективність заряджання.

Споживачі також зможуть обирати, купувати новий пристрій із зарядним пристроєм чи без нього. Це не тільки заощадить гроші споживачів, але й зменшить електронні відходи, пов’язані з виробництвом, транспортуванням і утилізацією зарядних пристроїв.

Через чотири роки після того, як директива набуде чинності, Комісія оцінить, чи слід зробити таке відокремлення продажів обов’язковим.

“Незважаючи на те, що бездротова зарядка стає все більш популярною, вона ще не гармонізована між пристроями. Щоб ця технологія стала доступною для більшої кількості пристроїв, Комісія працюватиме над гармонізацією бездротової зарядки для електронних пристроїв і сумісністю на основі технологічних розробок”, — йдеться у повідомленні на сайті Європейської ради.

Нові правила стосуватимуться широкого кола портативних пристроїв:

  • мобільні телефони
  • планшети та електронні пристрої для читання
  • цифрові камери та ігрові приставки
  • навушники, вкладиші та портативні динаміки
  • бездротові миші та клавіатури
  • портативні навігаційні системи
  • Крім того, на всі ноутбуки також поширюватимуться нові правила через 40 місяців після набрання чинності директивою.

Що цьому передувало

У 2020 році споживачі в ЄС купили приблизно 420 мільйонів електронних пристроїв і в середньому володіють трьома зарядними пристроями для їхньої зарядки. З них вони регулярно використовують два. Незважаючи на це, 38% споживачів повідомляють, що мали проблеми із заряджанням своїх пристроїв через відсутність сумісного зарядного пристрою. Щоб вирішити ці проблеми, 23 вересня 2021 року Європейська комісія внесла пропозицію щодо спільного зарядного пристрою.

26 січня 2022 року країни-члени одноголосно погодили позицію Ради щодо Директиви про спільний зарядний пристрій.

7 червня 2022 року Рада та Європейський парламент досягли попередньої згоди щодо Директиви про спільний зарядний пристрій, яку 29 червня 2022 року схвалили представники держав-членів ЄС.

Читайте також

Обстріл Дніпра, "Армія відновлення", росіяни розграбовують Херсон. 245 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок