"Відкриття обговорюється на рівні двох держав". На Буковині завершили добудову пункту пропуску — начальник ОВА

"Відкриття обговорюється на рівні двох держав". На Буковині завершили добудову пункту пропуску — начальник ОВА

"Відкриття обговорюється на рівні двох держав". На Буковині завершили добудову пункту пропуску — начальник ОВА
Пункт пропуску "Красноїльськ". Фото: Міністерство інфраструктури України

У Чернівецькій області завершили добудову пункту пропуску "Красноїльськ". Відкриття обговорюється з румунською стороною. Очікують, що КПП запрацює орієнтовно через два тижні.

Про це Суспільному повідомив начальник обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк.

"Це міжнародне узгодження, яке потребує витримки протоколу та часу. Не можу сказати точної дати. Можливо, наступного тижня. Українська сторона готова на 100%. Проводять буквально підготовчі роботи, прибирання", — сказав Запаранюк.

Пункт пропуску передбачений для вантажівок. Проїзд транспорту вагою до 7,5 тонн та порожніх вантажівок дозволять у жовтні. Після завершення робіт з румунської сторони, пункт запрацює як повноцінний вантажний переїзд.

Запуск пункту пропуску "Красноїльськ" дозволить розвантажити КПП "Порубне – Сірет" та створити нові логістичні маршрути для торгівлі.

Щодо пункту пропуску "Дяківці", там продовжують ремонт. За словами Запаранюка, потрібно доробити внутрішні мережі, системи зв'язку.

У Чернівецькій області за два тижні відкриють пункт пропуску "Красноїльськ" — він готовий на 95%.
Пункт пропуску "Красноїльськ". Фото: Міністерство інфраструктури України

Раніше Суспільне у відео розповідало про черги з вантажівок перед КПП "Порубне", які сягають 30 кілометрів:

Що відомо

  • Відкрити пункт пропуску "Красноїльськ" у тестовому режимі планували всередині жовтня, казав раніше у коментарі Суспільному заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. Пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" мають розвантажити інші КПП, зокрема на кордоні з Польщею, які не можуть впоратись з потоком транспорту.
  • Повноважний Посол Румунії в Україні Александру Віктор Мікула розповів Суспільному, що румунська сторона готова відкривати пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" й очікує на заяви української сторони.
  • Від початку повномасштабної війни черги з вантажівок до кордону з Румунією почали збільшуватись. Це пов’язано з зупинкою експорту через морські порти та неготовністю автомобільних пунктів пропускати таку кількість машин.
  • Пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" розташовані на кордоні з Румунією. У 2015 році їх розпочали будувати в межах грантового проєкту з транскордонного співробітництва. Проєкт реконструкції пункту "Красноїльськ – Вікову де Сус" був заморожений з 2016 року.
  • Станом на травень 2022 року пункт пропуску "Дяківці" був готовий на понад 70%, а "Красноїльськ" — на понад 80%. У серпні на добудову пунктів пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" з резервного фонду держбюджету виділили 115 мільйонів гривень.
  • У вересні 2022 року почали відновлювати під'їзну дорогу до "Красноїльську". Згідно з тендером, вартість ремонту становить майже 550 мільйонів гривень.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок