Херсонці опинились в інформаційній блокаді. Як зв'язатися з близькими, які залишились в окупації

Херсонці опинились в інформаційній блокаді. Як зв'язатися з близькими, які залишились в окупації

Херсонці опинились в інформаційній блокаді. Як зв'язатися з близькими, які залишились в окупації
Телефон, ілюстративне фото. Фото: pexels.com

З 22 жовтня в Херсоні відсутній кабельний інтернет, з перебоями працює мобільний через російські сімки. Херсонці опинилися в інформаційній блокаді. Що робити в такій ситуації та як можна зв'язатися з близькими, дізнавалось Суспільне.

Херсонка Світлана виїхала з окупованого міста, але там у неї лишився батько. Жінка занепокоєна тим, що не могла йому додзвонитися протягом трьох днів.

"Потім батьку вдалось додзвонитись з російської сім-карти, але зв'язок був дуже поганий. Поговорили лише кілька хвилин. Він встиг розповісти, що домашнього інтернету немає майже ніде", — каже жінка.

Втратила усілякий зв'язок із батьками і херсонка Ольга. Останній раз з мамою вона розмовляла 22 жовтня.

За її словами, вони мали б зідзвонитися наступного дня вранці. Потім у соцмережах Ольга прочитала, що у Херсон повністю відключили від Інтернету. Зараз у жінки немає ніякої можливості зв’язатися з батьками.

Перший заступник голови херсонської обласної ради Юрій Соболевський говорить, що людей позбавили зв'язку для того, щоб херсонці не мали доступу до правдивої інформації. А також для того, щоб підтримувати атмосферу паніки, завдяки якій деякі люди погоджуються на примусову евакуацію з правобережної частини Херсонщини.

"Обладнання було демонтовано та вивезено з території Херсона. Крім того, була інформація, що в деяких випадках вони перерізали проводи, щоб було складно поновити цей зв'язок", — каже Юрій Соболевський.

Експерт з нових медіа Юрій Антощук говорить, що зв'язатися з херсонцями можна, якщо вони мають російську сімку. Але швидкість інтернету там іноді не достатня навіть для відправлення повідомлення.

"На допомогу приходить всіма забутий Skype. Його необхідно встановити на телефон у свій обліковий запис або створити новий, якщо у вас його не було та дозволити робити дзвінки через цей застосунок. Також необхідно буде перейти у розділ виклики і там буде запропоновано зробити передплату, нам достатньо обрати найпростіший", — розказав експерт.

Хвилина спілкування через скайп обходиться приблизно у 4 гривні. Це найдешевший спосіб зв'язку з окупованою територією, каже Юрій Антощук. Також для зв'язку з рідними в окупації можна встановити й такі сервери як Вайбер аут або Yolla. Знаходитись в інформаційному вакуумі людям психологічно важко. Кожен дзвінок від рідних і близьких – це величезна підтримка для них.

Що відомо

  • Російські військові застосовують проти херсонців елементи гібридної війни. Вони вдаються до маніпуляцій та розповсюджують дезінформацію.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок