Яка ситуація з укриттями в навчальних закладах. Відповідає МОН

Яка ситуація з укриттями в навчальних закладах. Відповідає МОН

Ексклюзивно
Яка ситуація з укриттями в навчальних закладах. Відповідає МОН
Укриття в одній з міських шкіл, Одеса. Фото: Суспільне Одеса

69,4% всіх шкіл в Україні мають укриття. У закладах вищої освіти краща — 75%, в професійно-технічних — понад 92%.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив Олег Єресько, очільник директорату дошкільної, шкільної освіти МОН.

"69,4% всіх шкіл в Україні мають укриття: від найпростіших до потужних. У закладах вищої освіти краща ситуація — 75%, в професійно-технічних — понад 92%. Намагаємося робити все, щоб всі були захищені. Ситуація сильно різниться в залежності від регіонів", — зазначив він.

За словами Єресько, найкращі показники мають області на заході України.

Саме там перебуває найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

"І ці люди, які пережили небезпеку, мають відчувати себе захищеними в тих місцях, куди вони переїжджають. Найкращі показники мають Закарпатська, Чернівецька, Львівська, Тернопільська області. Наявність укриття, його відповідність чітким критеріям ДСНС є головною умовою для початку освітнього процесу або в очному, або в змішаному форматі. Таке поєднання можливе, якщо укриття має недостатню кількість місць. Тоді учасників освітнього процесу розбивають або на кілька змін, або відповідно будують розклад, щоб теоретичну частину можна було вичитати в дистанційному режимі і прийти в заклад на практичні заняття", — зазначив він.

Що відомо

  • 24 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін рекомендує школам почати навчання з 1 вересня в очному режимі. На прифронтових та окупованих територіях навчання продовжиться онлайн-форматі.
  • 28 липня Міністерство освіти і науки України опублікувало повний перелік рекомендацій щодо організації укриттів, розроблених Державною службою з надзвичайних ситуацій.
  • Верховна рада на час воєнного стану зупинила дію низки положень законів щодо загальної середньої освіти. Зокрема, під час дії воєнного стану може бути змінена тривалість навчального року, дати його початку й закінчення. Таким чином навчальний рік не обов’язково починатиметься 1 вересня і триватиме 175 днів.
  • Для вчителів створили алгоритм дій, у випадку, якщо сирена перериває освітній процес.
Дивіться також: Укриття і закріплений працівник ДСНС в школах: яким буде навчання в умовах війни. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Вибір редакції

На початок