Потреби змінилися: як на Черкащині допомагають військовим восени

Потреби змінилися: як на Черкащині допомагають військовим восени

Потреби змінилися: як на Черкащині допомагають військовим восени
Суспільне: Черкаси

Волонтери Мошнівської громади на Черкащині допомагають військовим підготуватися до холодів — плетуть сітки, кікімори та роблять окопні свічки. Кількість запитів нині збільшилося, розповіла волонтерка Ірина Петрович.

Тож від допомоги односельців не відмовляться.

Нині почали робити кікімори в кольорах осінніх — жовтіші. Їх створюють за спеціальною викрійкою. Це полегшує роботу, пояснила волонтерка Ольга Дудник.

"Під час роботи уважність потрібна, змінюються кольори. Дівчата розмічають, обшивають. Т

Допомога армії від волонтерів
Суспільне: Черкаси

Поруч дівчата плетуть сітки. Лариса Заярна допомагає із червня.

"Є якісь пару годин вільних, то можемо прибігти дві годинки поплести. Стараємось як можемо більше бувати. Я вношу свою частинку в те, що я можу зберегти життя солдату. Ну для мене це дуже важливо. —

Допомога армії від черкаських волонтерів
Суспільне: Черкаси

Катерина Савостьянова створює заготівки для окопних свічок. До села на Черкащину переїхала у квітні із Херсона. Тут вирішила не сидіти без діла і робити свій внесок у перемогу.

"Я живу в цій країні, я люблю цю країну. Як я щось не буду робити, скажіть, будь ласка? Мій дім захопили і я приїду і буду просто сидіти? Чекати? Чого я буду чекати?".

Пані Катерина пояснила, за день можуть виготовити їх до пів сотні, якщо є матеріали.

"Найбільше використовуємо картону. Він швидко закінчується, тому що його потрібно багато. І віск, щоб заливати. Воску теж йде багато".

Допомога армії черкаських волонтерів
Суспільне: Черкаси

Згуртувалися з односельцями у березні. І за цей період виготовили вже більш як 250 сіток та 30 кікімор. Намагаються закрити всі потреби військових, розповіла волонтерка Ірина Петрович.

І зараз у замовлені у нас 57 сіток і 15 кікімор. І ми стараємось, дехто бере додому доплітає в домашніх умовах

Допомога армії від черкаськизх волонтерів
Суспільне: Черкаси

Свою діяльність зупиняти не збираються, пояснила пані Ірина. Бо доки тут кипить робота, інша частина волонтерів готує вдома випічку та консервацію для чергового відправлення на фронт. А ще мають куточок, де зберігають подяки від військових та трофеї війни, додала волонтерка Інна Воронова. Це надихає працювати далі.

"До нас приїжджає дуже багато хлопців, яким ми допомагаємо, вони почали нам привозити речі, які для нас звичайно спочатку здавалися дуже страшними. Привозили нам те, що залишалося від орків, яке ми навіть у руки не хотіли брати, але просто привезли поклали, щоб люди бачили".

Нині волонтери усі "здобутки" зберігають, і, можливо, це стане початком музейної кімнати.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок