Служби для біженців: очільник Рівненської єпархії Іларіон очолив закордонну капеланську місію ПЦУ

Служби для біженців: очільник Рівненської єпархії Іларіон очолив закордонну капеланську місію ПЦУ

Ексклюзивно
Служби для біженців: очільник Рівненської єпархії Іларіон очолив закордонну капеланську місію ПЦУ
Архієпископ Іларіон (зліва) та секретар єпархії ПЦУ Сергій Лучанін/фото: Суспільне Рівне

Архієпископ Рівненський і Острозький ПЦУ Іларіон організовуватиме священнослужіння для вірян, які під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну опинилися у країнах Європи. Керівником новоствореної капеланської місії його призначив Синод Православної церкви України. Яку саме роботу виконуватиме і як збирається поєднувати її зі своєю діяльністю на Рівненщині, Іларіон розповів в ексклюзивному коментарі Суспільному.

Рішення про утворення Місії капеланської допомоги вірним ПЦУ, які внаслідок війни тимчасово перебувають поза межами України, за словами архієпископа Іларіона, ухвалили після того, як Церква отримала більше мільйона звернень вірян про організацію для них богослужінь.

"Дехто думає, що це дає можливість нам відкривати повноцінні парафії. Але це трішки не так. Оскільки у нас є добрі стосунки й, в першу чергу, з Римо-католицькою церквою і з іншими протестантськими конфесіями, ми маємо можливість тимчасово орендувати храми що у Польщі, що у Німеччині чи в інших країнах і, якщо є священник, якщо є потреба, якщо люди збираються у спільноти, у громади і є потреба для них звершити богослужіння, то це ми будемо робити", — пояснює очільник ПЦУ на Рівненщині.

Керівник Капеланської місії — архієпископ Іларіон тепер відповідатиме за зв'язок з вірними за кордоном та шукатиме священників для проведення богослужінь:

"Деякі священнослужителі і особливо ті, які мають багатодітні сім'ї, вимушені були покидати Україну разом з дружиною і дітьми. Є такі, в кого четверо дітей, п'ятеро, є такі, що і більше. Тому найперше — треба буде знаходити цих священників і запитувати у них, чи є у них можливість звершувати обов'язки за кордоном".

Нові обов'язки, на думку владики, не вплинуть на його діяльність на Рівненщині. Каже, більшу частину організаційної роботи за кордоном планує здійснювати дистанційно. Те, що керівником капеланської місії призначили саме його, пояснює наявністю у нього досвіду міжнародної діяльності.

"В минулому — до об'єднання, у період Київського патріархату, я мав можливість очолювати український екзархат у Європі. У мене є маленький досвід, є певні зв'язки, певні контакти. Я надіюся, що це і допоможе мені швидше включитися у цю роботу", — додав архієпископ Іларіон.

Читайте також

  • Мер Рівного вирішив ветувати рішення міськради про повернення премій посадовцям. Що далі
  • У Рівному монтують пункт обігріву з тепловими гарматами: скільки їх буде в місті і кого прийматимуть
  • У Рівному зріс попит на генератори, зарядні станції і павербанки. Як їх обирати

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Вибір редакції

На початок