Війна закінчиться в Криму — Мезенцева та Чийгоз про підсумки саміту Кримська платформа

Війна закінчиться в Криму — Мезенцева та Чийгоз про підсумки саміту Кримська платформа

Війна закінчиться в Криму — Мезенцева та Чийгоз про підсумки саміту Кримська платформа
Перший парламентський саміт "Кримська платформа", Загреб, Хорватія. 25 жовтня 2022 рік. Фото: Facebook/Верховна рада України

На Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи, що відбувся у Хорватії найбільше говорили про повернення Криму під контроль України. Це є головною метою платформи і Україна вже готує план, як інтегруватиме визволені від росіян території. А делегації з 50 країн та більш ніж 400 політиків з усього світу висловили підтримку Україні в цій боротьбі та підписали спільну декларацію.

Чому Хорватія

Локація була вибрана не випадково, адже хорвати, зважаючи на їхню історію війни з Сербією на початку 90-х років і як вони виборювали свою ідентичність та право існування, розуміють українців, розповіла в ефірі Українського радіо голова підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева.

За її словами, майже всі хто виступав на саміті заявили, що в 2014 році у Криму почалася агресія Росії проти України, тож Кримом вона і повинна завершитися.

"Звісно, ми хочемо працювати над тим, щоб не було негативу в тих українців, які перебувають під гнітом Кремля на території півострова. Ми напрацюємо механізми, які забезпечать фільтраційні заходи, які не будуть шкодити тим, хто чекає деокупації і підтримує Україну всі ці 9 років війни Росії проти нас", — зауважила Марія Мезенцева.

"Більшість запрошених говорили про те, що наступний Кримський саміт будемо проводити в Бахчисараї"

От така впевненість, що ми визволимо Крим. Нарешті ми розмовляли з партнерами однією мовою, — прокоментував в ефірі Українського радіо заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Ахтем Чийгоз.

Присутність Ненсі Пелосі демонструвала вплив світового значення. Її виступи та чітке оголошення того, що будуть допомагати Україні свідчили про те, що ця різностороння підтримка буде до перемоги, впевнений Ахтем Чийгоз.

"Світ все більше об'єднується довкола України. Це і наша заслуга, і наших військових"

Закон про статус кримськотатарського народу

Триває робота української делегації в рамках парламентського представництва в міжфракційному об'єднані "Кримська платформа". працюючи над законом безпосередньо про статус кримськотатарського народу.

"Ми голосували про спеціальний статус корінного народу, що є кримськими татарами. Росія ніяк не може теж по цьому питанню заспокоїтись. Вони називають росіян корінним народом, але корінний народ — це той народ, який має свої автентичні риси, мову культуру, але не має держави. І це саме приклад кримських татар. Росіяни мають свою державу, от нехай знаходяться саме там," — заявив Чийгоз.

Статус Криму як національно-територіальної автономії у складі України

Держава Україна зобов'язана виконувати деякі політичні та законодавчі ініціативи щодо кримськотатарського народу. Зараз ми працюємо над статусом кримськотатарського народу, — каже Ахтем Чийгоз, — цей статус визначить правила поведінки держави щодо кримських татар і кримських татар щодо держави. Зміни до Конституції — це важкий крок. Українці чітко відзначають у своїх поглядах, що Крим — це батьківщина кримськотатарського народу. Ми як кримські татари і ментально, і всім серцем з Україною. Були і будемо.

Читайте також

"Деокупація Криму дипломатичним шляхом неможлива" — інтерв'ю з Мустафою Джемілєвим

Перекидав бронетехніку в Крим. СБУ повідомила про підозру міністру транспорту РФ

У Криму 90 відсотків повісток отримують кримські татари — правозахисник

Вибір редакції

На початок