Аварійний запуск електротранспорту: в Житомирі на маршрути випустили обмежену кількість тролейбусів та трамваїв

Аварійний запуск електротранспорту: в Житомирі на маршрути випустили обмежену кількість тролейбусів та трамваїв

Аварійний запуск електротранспорту: в Житомирі на маршрути випустили обмежену кількість тролейбусів та трамваїв
У Житомирі відновили рух тролейбусів. 26 жовтня 2022 року. Фото: Сергій Косюченко для Суспільне Житомир

26 жовтня в Житомирі на маршрути випустили 28 тролейбусів та чотири трамваї. Якщо не буде перевантаження мережі, електротранспорт курсуватиме до кінця робочого дня, розповів Суспільному заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

За його словами, це спроба Трамвайно-тролейбусного управління спільно з працівниками "Житомиробленерго" дати можливість користуватися електротранспортом, в першу чергу, пільговим категоріям населення та іншим громадянам, які звикли їздити тролейбусами та трамваями.

"Ми відновили аварійний випуск в міжпікові години, тобто не в момент пікового навантаження на електромережу. У нас ще недостатньо потужностей на тягові підстанції для того, щоб тролейбуси курсували вулицями Житомира. Сьогодні в пікові години точно немає можливості випускати електротранспорт. Але після дев’ятої ранку і до 17.00 години ми сьогодні пробно це робимо", – каже Олександр Шевчук.

26 жовтня на маршрути вийшли тролейбуси №1, 2, 3, 4, 15 та 15а. Інтервал їхнього руху до 18 хвилин. Щодо маршрутів №7 та 10, то, зі слів заступника міського голови, немає сенсу запускати ці тролейбуси, оскільки підприємства, які обслуговують ці маршрути, починають робочий день раніше, ніж випускають тролейбуси.

Олександр Шевчук також сказав, що пасажири мають врахувати те, що електротранспорт може зупинитися в будь-який момент, без попередження, коли пропадає напруга в мережі. І люди, які купили квиток, не зможуть доїхати до потрібної їм зупинки.

Також в посиленому режимі продовжують працювати комунальні автобуси та приватні перевізники. Загалом 26 жовтня на маршрути вийшли 136 автобусів та 32 одиниці електротранспорту.

В Житомирі випустили на маршрути обмежену кількість тролейбусів
Олександр Шевчук. Житомир, 26 жовтня 2022 року. Фото: Сергій Косюченко для Суспільне Житомир

Попередньо, якщо 26 жовтня ситуація буде стабільною, то назавтра (27 жовтня – ред.) електротранспорт також працюватиме. Але не в пікові часи навантаження на електромережу, каже Олександр Шевчук.

В Житомирі випустили на маршрути обмежену кількість тролейбусів
Житомир, 14 лютого 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Що відомо

  • 15 та 16 жовтня для скорочення використання електроенергії в Житомирі вирішили обмежити випуск електротранспорту та вимкнути вуличне освітлення.
  • Близько о пів на дев'яту ранку 18 жовтня під час повітряної тривоги у Житомирі пролунали кілька вибухів, після чого у місті зникло світло та водопостачання.
  • У Житомирі до кінця тижня планують не випускати електротранспорт на лінії.
  • Тиждень без тролейбусів і трамваїв: яку альтернативу обирають житомиряни.
  • Економія електрики в Житомирі: електротранспорт поки не їздитиме, вуличне освітлення не вмикатимуть.
  • Відміна безкоштовного проїзду для пенсіонерів у Житомирі – коли повернуть пільги.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок