Як хмельничани збираються обігріватися без світла

Як хмельничани збираються обігріватися без світла

Як хмельничани збираються обігріватися без світла
Фото: Суспільне Хмельницький

25 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Хмельницькому мають дахові котельні. Одним з альтернативних джерел живлення таких котелень під час перебоїв зі світлом голови ОСББ називали електрогенератори. Як готуються мешканці цих будинків до опалювального періоду в умовах воєнного стану, Суспільному розповіла головна спеціалістка управління житлової політики й майна Хмельницької міської ради Тетяна Виноградова.

Поки не ввімкнули опалення, обігрівається електричним обігрівачем Ростислав Липко. Якщо не буде світла і тепла у квартирі взимку, чоловік грітиме воду у пляшки чи одягне кожух.

"Злегка стрижений, але все одно в ньому тепло, а якщо він буде не стрижений, то вам ніяка зима не страшна буде. Закутатися і чаю попили гарячого. Так що нас тут так просто не візьмеш, ми це переживемо, навіть без світла", – розповідає мешканець багатоповерхівки Ростислав Липко.

Теплий кожух та гарячий чай - так взимку збирається зігріватися житель хмельницької багатоповерхівки
Теплий кожух та гарячий чай - так взимку збирається зігріватися житель хмельницької багатоповерхівки. Фото: Суспільне Хмельницький

Ростислав Липко мешкає у багатоквартирному будинку. Чоловік розповідає, будинок опалюється даховою котельнею. Опалення тут ще не запускали. Чоловік каже, зараз у його квартирі тепло, бо на вулиці плюсова температура.

"Утеплена в нас квартира, усередині є пінопласт, але тут зробили розумно: одна стіна, потім – повітря, потім знову стіна, потім пінопласт на 5 см. І гіпсокартон", - каже чоловік.

Котельня на даху цього будинку працює коли є електрика та газ. Якщо світла не стане взимку, розповідає голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Наталія Жаркова, тепла у квартирах не буде, а приміщення котельні потрібно обігріти, щоб не зіпсувалось обладнання.

Багатоповерховий будинок опалюється даховою котельнею
Багатоповерховий будинок опалюється даховою котельнею. Фото: Суспільне Хмельницький

"В нас є на котельнях газові конвектори, то ми будемо розпломбувати ці конвектори та, якщо не буде світла, просто, щоб на котельні було тепленько, ми будемо його вмикати, бо за годин 6 може котельня вже буде холодно, будинок, як нам наші майстри кажуть, за 4-5 діб не замерзне", — розповідає Наталія Жіркова.

25 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Хмельницькому мають дахові котельні, про це розповіла головна спеціалістка управління житлової політики та майна Хмельницької міської ради Тетяна Виноградова. Через перебої зі світлом в умовах війни, мешканці таких будинків розглядають можливість встановлення електрогенераторів.

Мешканці будинків з даховим опаленням розглядають можливість встановлення електрогенераторів
Мешканці будинків з даховим опаленням розглядають можливість встановлення електрогенераторів. Фото: Суспільне Хмельницький

"Знаємо про те, що генератор має бути якісним має бути відповідна потужність, для того, щоб надалі котельня працювала і виробляла те тепло. Іншої альтернативи ми не бачили, хоча я чула від голів ОСББ і стосовно того, що розглядається варіант сонячних батарей,"- розповідає Тетяна Виноградова.

Встановили електрогенератор, який працює на бензині для роботи дахової котельні в разі вимкнення світла у цьому об’єднанні співвласників багатоквартирних будинків, розповідає його голова правління Юрій Бурко-Бурчак.

"Заплатили немалі гроші - 45 тисяч гривень. Це додаткова стаття витрат, бо потрібна буде заміна масла, запас бензину створити, щоб був. Інструкція пише: "4 літри на годину". Це при номінальній там написано, при 75 % завантаження", — каже голова правління об'єднання співвласників.

Жителі багатоповерхівки встановили електрогенератор для роботи дахової котельні
Жителі багатоповерхівки встановили електрогенератор для роботи дахової котельні. Фото: Суспільне Хмельницький

Юрій Бурко-Бурчак каже, їхнє об’єднання має 120 квартир. Чоловік показує як під’єднали генератор, каже апарат вже запускали.

"Ми повинні мережу вимкнути. Генератор під’єднати. І заводиться сам генератор. Тут на ньому нажимається три фази. Ми вже його випробовували, котельня працює від генератора нормально," — розповідає Юрій Бурко-Бурчак.

Інженер котелень Сергій Бакалець телефоном розповів, що бензиновий електрогенератор може безперервно працювати від шести до восьми годин. Про умови його встановлення чоловік каже:

"Є певні норми та правила встановлення самого генератора в приміщенні котельні, згідно з пожежними нормами, заборонено. Тобто, сам генератор має перебувати за межами приміщення котельні. Це має бути якась прибудова", — каже Сергій Бакалець.

Як розповів Сергій Бакалець, для повноцінної роботи котельні потрібна подача газу та електроенергії.

Читайте також

  • Хмельничани мають бути готовими до аварійних відключень електроенергії, — Симчишин
  • Як у Хмельницькому працює критична інфраструктура без електроенергії
  • Як у Нетішині економлять електроенергію

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок