"ДроваЄ" для жителів Донеччини: чи є попит, як замовити і чому немає доставки

"ДроваЄ" для жителів Донеччини: чи є попит, як замовити і чому немає доставки

"ДроваЄ" для жителів Донеччини: чи є попит, як замовити і чому немає доставки
Фото: В’ячеслав Мавричев, Суспільне

Держава створила сайт "ДроваЄ", де можна замовити дрова онлайн у лісгоспах країни. У переліку підприємств Донецької області "Слов'янський лісгосп" — єдине державне підприємство, яке продає деревину для опалення на Донеччині. Але є пропозиції й з інших регіонів. Суспільне перевірило, як працює онлайн майданчик для жителів Донецької області.

Як замовити дрова: інструкція

Державний інтенет-магазин створили, аби зменшити бюрократичні труднощі для людей.

"Це додатковий майданчик, через який ви зможете ознайомитися з асортиментом, цінами на продукцію, знайти найближче до себе підприємство, а також придбати дрова онлайн", — пояснював заступник голови Держлісагентства Віктор Смаль, презентуючи "ДроваЄ".

Для того, аби замовити дрова, потрібно:

  • авторизуватися на сайті "ДроваЄ", вказавши банк, яким ви користуєтесь (знадобиться електронно цифровий підпис);

Як зробити замовлення на сайті "ДроваЄ"
Перший крок. Сайт drovae.gov.ua

  • вказати адресу доставки дров, обов'язково переглянути чи є доставка з найближчого лісгоспу чи є самовивіз;
дроваЄ дон
Другий крок. Інформація сайту drovae.gov.ua

  • обрати породу дерева, доступний обсяг — до 15 кубометрів (такий ліміт встановили на одну фізичну особу на опалювальний сезон);
дроваЄ дон
Третій крок. Інформація сайту drovae.gov.ua
  • вказати контакти;
дроваЄ дон
Четвертий крок. Інформація сайту drovae.gov.ua

  • чекати на дзвінок оператора з підтвердженням замовлення;
  • оплатити замовлення.

Система автоматично підтягує найближчі лісгоспи. Кожен постачальник буде пропонувати той асортимент дров, який має в наявності.

Чому сайт "ДроваЄ" жителям Донеччини "пропонує" звертатись у лісгоспи на Харківщині

Коли житель Донеччини робить заявку на сайті "ДроваЄ", то найближчі лісгоспи, де можна замовити дрова з доставкою, — на Харківщині:

  1. ДП "Жовтневе лісове господарство" на відстані 162 кілометри, де можна купити не колоті дрова, наприклад хвойні за 874,11 гривень за кубометр;
  2. ДП "Гутянське лісове господарство" — за 223 кілометри, де можна купити, до прикладу, сосну чи липу по 873,92 гривні за кубометр.
дроваЄ дон
Лісгоспи, які пропонує майданчик жителям Донецької області. Фото: Суспільне Донбас.

Як пояснили Суспільному в Гутянському лісовому господарстві, на сайті "ДроваЄ" їхній лісгосп для жителів Донецької області підтягується помилково. Вони вже надіслали заявку, аби в системі виправили дані.

У "Гутянському лісовому господарству" повідомили: замовлення з Донеччини вже були, але менеджери зв'язувались з людьми та розповідали, що завантаження та доставка з Харківщини буде коштом замовника, тому люди відмовлялися.

Як замовити дрова жителям Донеччини та чому немає доставки по області

Наразі в Донецькій області "Слов'янський лісгосп" — єдиний приймає заявки і на сайті "ДроваЄ", і старим способом: за телефонами лісництва. Продають однометрові дрова. Найбільш популярні — тверді породи деревини: дуб, ясень, акація. Про це Суспільному розказав виконуючий обов'язки директора ДП "Слов'янський лісгосп" Сергій Олійник.

ДроваЄ
Інформація про різновиди деревини з сайту drovae.gov.ua.

"В нас великий попит на деревину. Замовлення також отримуємо з сайту "ДроваЄ". Якщо людина замовила дрова, і у неї є свій транспорт та вантажники, то доставка буде через два-три дні. Доставка ще й залежить від погоди. Тверді породи дерев ростуть у чорноземі, а зараз дощова погода, розмило грунт, дрова важко вивозити", — зазначив Олійник.

Власної техніки для доставки Слов'янський лісгосп поки немає. Тому деякі замовлення через "ДроваЄ" доводиться скасовувати.

"Поки немає доставки та погрузки, бо немає в повному обсязі транспорту та працівників. Ми працюємо над цим, аби укласти договір з транспортною компанією. З інших областей замовляють, але у процесі обробки заявок зв'язуємось з клієнтом та повідомляємо, що не маємо доставки, і люди відмовляються", — розповів Сергій Олійник.

Та поки що на дрова у підприємства черга. За словами керівника лісгоспу, — це місцеві жителі, які записались, ще до того, як створили сайт "ДроваЄ".

"Також у лісгоспі є замовлення від територіальних громад, які отримали державні кошти для закупівлі дров населенню. Ці дрова вони у подальшому роздадуть безоплатно населенню. Наприклад Краматорська громада замовила вісім тисяч кубів, Ілінівська п'ять тисяч кубів, Бахмутська близько п'яти тисяч кубів", — розповів Олійник.

Крім того, лісгосп має договори на постачання дров для військових частин, додав керівник Слов'янського лісгоспу. Підприємство вже віддало військовим десять тисяч метрів "кругляку" (тобто не колотих колод) для фортифікаційних споруд.

Чому немає колотих дров

"Ми колоті не поставляли і до повномасштабного російського вторгнення, бо не маємо відповідного обладнання. Ми доставляємо тільки однометрові. Лісгосп вийшов з простою улітку. Працює лише 40 відсотків фахівців. Бо під час бойових дій люди виїхали. Зараз дуже важко знайти працівників, аби організувати колоті дрова, треба приблизно десять чоловік", — пояснив Олійник.

дроваЄ дон
Як визначити потрібний об'єм дров.

Змовити дрова для опалення жителі Донеччини можуть за телефонами.

Читайте також

Дрова на Донеччині: як купити для опалення та які ціни

Зима близько: в селах на Донеччині готують пункти обігріву та запасаються дровами, щоб вижити без газу

У Бахмуті дрова та вугілля будуть розвозити безкоштовно по багатоповерхівках та приватних подвір'ях

З Іванівського Старостинського округу на Донеччині виїхала половина жителів. Інших розселяють, де є печі

24 автономні котельні планують запустити в лікарнях Донеччини

Зима близько: у Маріуполі окупанти пропонують замість опалення евакуацію

Як міста Донеччини готуються до опалювального сезону

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок