До Тернополя з Бердянська переїхала громадська організація

До Тернополя з Бердянська переїхала громадська організація

До Тернополя з Бердянська переїхала громадська організація
Суспільне Тернопіль

Громадська організація "Агенція креативних ініціатив" з Бердянська переїхала до Тернополя. Тут змінили діяльність організації з просвітницької на гуманітарну. Про це Суспільному розповіла програмна директорка агенції Алла Мельничук.

За її словами, повномасштабна війна змінила не тільки місце проживання, а й основну діяльність агенції.

"Наша основна діяльність була пов'язана з розвитком культури, з розвитком креативності, з розвитком міста. Це були культурно-просвітницькі заходи, освітні. Для різних людей в місті, щоб показувати можливості, які є в людей зараз в Україні. Декілька місяців поспіль з початку повномасштабного вторгнення це був лише гуманітарний напрямок, бо треба було людей нагодувати, вдягти, якось допомогти ліками, найнеобхіднішим. Зараз ми потроху повертаємось до наших культурних заходів і сподіваємося, що це також буде підтримувати людей".

До Тернополя з Бердянська переїхала громадська організація
Алла Мельничук. Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині команда агенції допомагає переселенцям з Бердянська.

Жінка пригадує, як виїжджали з окупованого міста.

"Команда виїжджала в різні часи. Ми виїжджали в перший день, тому що ми точно знали, з нашим минулим і нашим ставленням до України ми не зможемо бути в окупації живими. Тому ми виїжджали в перший день одразу. І окупацію, власне, ми перебули в Пологах. Це трішки допомогло, бо ніхто не знав, хто ми такі".

За її словами, змінити місце проживання було нелегко.

"Їхати в місто, яке ти не знаєш, де не маєш жодного знайомого, дуже важко. Нам пощастило, що в нас тут є друзі. Ми приїхали до друзів і виявилося, що не тільки друзі, а й колеги. Тому ми дуже вдячні офісу, який нас прихистив. І ми досі можемо абсолютно безкоштовно працювати в офісі тернопільської організації, яка нам надає таку можливість".

Зараз в агенції працює 10 людей. Вони проживають у різних містах України, звідки долучаються до роботи. Окрім гуманітарної допомоги, планують надавати психологічну підтримку людям.

"Ми будемо концентруватися на психологічній підтримці людей, на відновленні людей влади над своїм життям. Для того, щоб люди могли відчувати себе тут і зараз відповідальними за своє життя. Щоб вони брали цю відповідальність. Не просто, щоб їм її давали, а щоб вони її відчували. Так, непрості часи. Багато що впливає на наше життя, що секунди може щось змінитись, але якщо ми не будемо відчувати оцю владу над життям, то хтось інший буде її над нами мати".

До Тернополя з Бердянська переїхала громадська організація
До Тернополя переїхала "Агенція креативних ініціатив" з Бердянська. Суспільне Тернопіль

Алла Мельничук розповіла, за пів року в Тернополі досі не звикла до нового ритму життя.

"Тернопіль більш повільний. Він спокійніший, він впевненіший, поважніший. Ось це слово "поважний". Бо Бердянськ такий – людина на березі моря ловить рибу, а потім швиденько треба кудись добігти і він на автобус десь запізнився, щось таке. А Тернопіль такий в капелюсі, гуляє собі проспектом".

За словами Алли Мельничук, після перемоги вона планує повернутися до Бердянська. Хоче допомогти відбудовувати рідне місто.

Читайте також

На початок