Росія збирається прийняти футбольні клуби з окупованих територій України у свій чемпіонат

Росія збирається прийняти футбольні клуби з окупованих територій України у свій чемпіонат

Росія збирається прийняти футбольні клуби з окупованих територій України у свій чемпіонат
AP

З початку війни у 2014 році жоден із футбольних клубів не входив до структури чемпіонату Росії.

Росія збирається прийняти до свого складу футбольні клуби з окупованих територій України. Про це розповів віцепрем'єр РФ Дмітрій Чєрнишенко під час доповіді президенту Росії Владіміру Путіну, повідомляє BBC.

5 жовтня Росія анексувала частину територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізьких областей України. Перед цим, у 2014 році, РФ анексувала Крим, який належить Україні.

Хоча Крим анексовано РФ упродовж восьми років, жоден футбольний клуб не є включений у систему російських чемпіонатів. Усі клуби, які продовжують грати на цій території, знаходяться під незаконною юрисдикцією самопроголошеного Кримського футбольного союзу.

Тепер ж Росія хоче повністю прийняти футбольні клуби з окупованих територій України до свого чемпіонату. А губернатор анексованого Севастополю Міхаїл Развожаєв навіть повідомив, що футбольні клуби з Криму увійдуть до списку команд Другої ліги з футболу (ФНЛ) саме з наступного сезону 2023/24.

Чи намагалася Росія прийняти клуби з окупованих територій раніше?

У 2014 році, після анексії Криму, Росія включила до списку учасників Другої ліги з футболу три клуби - СКЧФ та ТСК (Севастополь), а також "Жемчужину" з Сімферополя, які були утворені після російської окупації. Усі ці клуби взяли участь у чемпіонаті, зігравши перше коло.

Проте у грудні 2014-го УЄФА ухвалила рішення заборонити кримським командам змагатися в турнірах під егідою РФС, після чого в Росії виключили їх зі списку учасників та анулювали їхні результати в чемпіонаті.

Чи загрожують санкції Росії від ФІФА та УЄФА за "інтеграцію" клубів з окупованих територій?

З початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ потрапила під санкції ФІФА та УЄФА. Російські футбольні клуби пропускають сезон у єврокубках, збірній Росії заборонили змагатися у плей-оф відбору на ЧС-2022 та у кваліфікації на Євро-2024, а також у Лізі Націй.

Тривалість дії санкцій проти Росії у футболі не має кінцевої дати. Однак, за інформацією BBC, у разі прийому команд з окупованих територій у свої чемпіонати, ФІФА та УЄФА можуть запровадити максимальні санкції:

  • втрата членства у ФІФА (повернення можливе після підтримки 75% країн-членів організації);
  • повна заборона на участь у товариських матчах;
  • повна втрата фінансування від ФІФА програм з розвитку футболу;
  • повна заборона на трансфери російських футболістів в іноземні клуби.

Що відомо

  • У 2014 році, попри анексію Криму, три футбольні клуби грали саме у чемпіонаті України - "Таврія" (Сімферополь), "Севастополь", а також "Титан" (Армянськ).
  • Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну сезон 2021/22 УПЛ було достроково завершено. Новий сезон чемпіонату України розпочався 23 серпня.
На початок