"Театр перед мікрофоном": проєкт для незрячих

"Театр перед мікрофоном": проєкт для незрячих

"Театр перед мікрофоном": проєкт для незрячих Суспільне Львів

У Львові для незрячих до липня мають озвучити «Маленького принца» Антуана де Сент Екзюпері, записати 2 радіовистави та аудіокниги. Проєкт «Театр перед мікрофоном» реалізовує Львівський обласний осередок "Української спілки інвалідів".

На проєкт з міського бюджету виділили 49 тисяч гривень

«Якщо говорити про мету цього проєкту – він розрахований на те, щоб змістовно заповнити час для людей, які перебувають в ізоляції, сидять вдома…Ти сидиш у тиші й темряві, ти сидиш у 4 стінах, ти ізольований від зовнішнього світу і тобі неймовірно сумно. Я суджу сама з себе, по власних емоціях»,– розповідає авторка проєкту Оксана Потимко.

Ярослав Нудик у творі Антуана де Сент Екзюпері "Маленький принц" озвучує автора. А в ролі маленького принца – незряча дівчинка із Хмельницького Оля Бучина.

«Вона записується у Хмельницьку на студії звукозапису, я - у Львові. Пізніше, звукорежисери скомпілюють ці всі речі і вийде книга в ролях. У нас все сходиться, навіть інтонаційно сходиться на відстані. Думаю, багато хто буде мати цей продукт у себе вдома й не шкодуватиме про це. Думаю, під нього навіть найвередливіші діти стануть спокійними», – каже диктор Ярослав Нудик.

Окрім адаптації "Маленького принца", для незрячих записують радіовиставу "Де вітер шумить у тополях" – за п'єсою Жерара Сіблейраса.

«Коли тільки треба чути – є певні нюанси, складність: треба, власне, зосередитись на мові, щоб переконати своєю якоюсь дією. Ти ж, наче, нічого не робиш – сидиш перед мікрофоном, але це важче…», – розповідає актор Ігор Гаврилів.

Також для незрячих мають записати 5 аудіокниг.

За словами Оксани Потимко, усі адаптовані твори для незрячих будуть доступні безкоштовно в інтернеті.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад