Суд обрав запобіжний захід начальнику департаменту "Мотор Січ" Олегу Дзюбі

Суд обрав запобіжний захід начальнику департаменту "Мотор Січ" Олегу Дзюбі

Суд обрав запобіжний захід начальнику департаменту "Мотор Січ" Олегу Дзюбі
Фото: СБУ

Начальнику департаменту зовнішньоекономічної діяльності "Мотор Січ" Олегу Дзюбі обрали запобіжний захід. Про це повідомляють "Ґрати".

Шевченківський суд столиці відправив Дзюбу під варту строком на два місяці. 22 жовтня Олега Дзюбу затримали разом з президентом компанії "Мотор Січ" В'ячеславом Богуслаєвим.

24 жовтня Шевченківський райсуд Києва також обиратиме запобіжний захід Богуслаєву. Засідання проходитиме у закритому режимі. Клопотання про це подали прокурори, пояснюючи необхідність тим, що під час судового засідання обговорюватимуться оборонні замовлення, розголошення інформації про які в умовах війни може нашкодити країні.

Читайте також: Голова "Мотор Січ" Богуслаєв, затриманий СБУ, має російське громадянство

Богуслаєва і Дзюбу звинувачують у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору. Їх підозрюють в організації схеми з постачання товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Згідно з інформацією слідства, вони діяли у змові з представниками російської корпорації "Ростех", яка є одним із головних виробників озброєнь для збройних сил РФ.

Для обходу санкцій на торгівлю з Росією, організатори схеми використовували підставні фірми у трьох країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії. Вони відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб нейтральної сторони. Після отримання продукції "посередники" переправляли її до Росії. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу:

  • Мі-8АМТШ-ВН "Сапсан";
  • КА-52 "Алігатор";
  • Мі-28Н "Нічний мисливець".

Гелікоптери такого типу росіяни масово застосовували під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Читайте також

Постачали українські авіадвигуни до РФ: подробиці затримання президента "Мотор Січ" Богуслаєва

СБУ оприлюднила телефонні розмови президента "Мотор Січі", як докази його співробітництва з РФ

На початок