У Росії достатньо ресурсів для ведення тривалої війни в Україні — МЗС Латвії

У Росії достатньо ресурсів для ведення тривалої війни в Україні — МЗС Латвії

У Росії достатньо ресурсів для ведення тривалої війни в Україні — МЗС Латвії
Приміщення Сейму Литовської Республіки. Фото: Wikimedia Commons

У Росії достатньо ресурсів для ведення тривалої війни в Україні, тому важливо, щоб Захід "не розслаблявся" у наданні військової допомоги.

Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич в інтерв'ю передачі "Ранкова панорама" на Латвійському телебаченні, повідомляє Delfi.

Міністр зазначив, що зараз важливо надати не тільки військову, а й фінансову допомогу, щоб допомогти Україні "перезимувати" і відновити значною мірою зруйновану Росією цивільну інфраструктуру. Тим часом Росія сподівається на "втому" Заходу, зокрема намагаючись негативно вплинути на громадську думку.

За оцінкою Рінкевича, єдність Заходу в допомозі Україні досить сильна, але проблеми, як правило, пов'язані зі швидкістю виконання рішень, наприклад, постачання зброї часто відбувається повільніше, ніж зміни на фронті.

Політик оцінив "підозрілі" телефонні дзвінки міністра оборони Росії Сергія Шойгу міністрам оборони кількох країн, як можливу підготовку РФ до провокацій або спроби відвернути увагу від атак Росії на цивільну інфраструктуру України.

За словами Рінкевича, від Росії можна очікувати будь-яких сценаріїв дій, враховуючи, що ситуація навколо Херсона складається несприятливо для Росії.

Говорячи про роль Китаю в цій війні, Ринкевич наголосив, що ця країна спостерігає за тим, що відбувається, і діє стримано, не поспішаючи всіляко підтримувати Росію. На думку Рінкевича, результат війни, розпочатої Росією, загалом матиме велике значення для міжнародної політики і того, як можуть діяти країни з геополітичними амбіціями.

Читайте також

Україна і Латвія спільно протидіятимуть російській пропаганді

ФСБ не випускає з Росії до країн Балтії українців з російськими паспортами — Мінреінтеграції

Вибір редакції

На початок