РФ використовує Shahed-136, щоб пробити ППО України — британська розвідка

РФ використовує Shahed-136, щоб пробити ППО України — британська розвідка

РФ використовує Shahed-136, щоб пробити ППО України — британська розвідка
Дрон-камікадзе, фото ілюстративне. Фото: АР

У британській розвідці вважають, що Росія використовує велику кількість іранських дронів Shahed-136, щоб пробити українську протиповітряну оборону. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

У відомстві зазначили, що Росія продовжує використовувати іранські безпілотники проти цілей по всій Україні, а ЗСУ все успішніше їх збивають. Офіційні джерела, включно з президентом Володимиром Зеленським, стверджують, що перехоплюється до 85% атак.

У британській розвідці зазначили, що дрони-камікадзе повільні, шумні та низько літають, що дозволяє легко атакувати поодинокі літальні апарати звичайними засобами ППО.

"Росія, ймовірно, використовує велику кількість іранських БПЛА Shahed-136, щоб пробити дедалі ефективнішу українську протиповітряну оборону. Ймовірно, він використовує їх як заміну високоточної зброї великої дальності російського виробництва, яка стає дедалі дефіцитнішою", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.
  • Протиповітряна оборона Повітряних Сил та інших складових Сил оборони України станом на 19 жовтня знищила 223 дрони-камікадзе іранського виробництва Shahed-136.

Читайте також

Росія готує провокації з "брудною бомбою", іранські інструктори навчають росіян у Білорусі. 243 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок