Мілітарі одяг та відмова "здати" Миколаїв: мер Сєнкевич розповів, як його змінила війна

Мілітарі одяг та відмова "здати" Миколаїв: мер Сєнкевич розповів, як його змінила війна

Ексклюзивно
Мілітарі одяг та відмова "здати" Миколаїв: мер Сєнкевич розповів, як його змінила війна
Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. Фото: Валерій Федченко

Від початку повномасштабної війни міському голові Миколаєва неодноразово надходила пропозиція від російських військових та спецслужбовців "здати" Миколаїв та припинити опір. Попри спроби штурму та майже щоденні обстріли, Миколаїв стоїть вже 242 доби.

В інтерв’ю Суспільному міський голова Олександр Сєнкевич розповів, як повномасштабна війна вплинула на нього особисто, про пропозиції "здати" Миколаїв та мілітарі гардероб.

За словами Сєнкевича, повномасштабна війна — це лихо, яке змусило українців об’єднатися та посилило любов до власної держави й ненависть до її ворогів.

"Я, як і багато хто в Україні, зрозуміли справжню вартість незалежності, яку ми отримали в 1991 році задарма. А сьогодні ми її здобуваємо, сьогодні карбується історія новими прізвищами тих людей, які віддали найцінніше — своє життя — для захисту нашої держави. Не території, а держави в цілому, як суб’єкта світової політики", — розповів Олександр Сєнкевич.

Також, з його слів, війна показала звірячу натуру росіян.

"Скільки людям не кажи, що війна — це погано, знайдуться покидьки, які воюватимуть і вбиватимуть мирних людей", — сказав Олександр Сєнкевич.

Російські окупаційні війська неодноразово пропонували йому "здати" Миколаїв та припинити супротив, розповів міський голова.

Мілітарі одяг та відмова "здати" Миколаїв: мер Сєнкевич розповів, як його змінила війна
Листування мера Олександра Сєнкевича з російськими спецслужбовцями, березень 2022 року. Фото: Сєнкевич Online/Telegram

"На початку війни, в лютому-березні, зі мною намагалися зв’язатися, пропонували. Але потім припинили. Мабуть, зрозуміли, що у мене інша, проукраїнська позиція. Вона такою була й буде", — сказав Олександр Сєнкевич.

Окрім управлінської діяльності Сєнкевича, як очільника прифронтового міста, миколаївці обговорюють і зовнішній вигляд мера, який змінився з 24 лютого. Сорочку, костюм, туфлі та краватку замінили карго-штани, тактичне взуття, футболки та кофти в кольорі хакі.

"Під час війни в костюмі з краваткою не дуже нормально ходити по місту, переміщатися, лазити по розвалинах зруйнованих будинків тощо. Тому, звичайно, що я перейшов на більш зручний мілітарі стиль", — сказав міський голова.

З необхідних речей при собі завжди має аптечку, каже мер.

"Повернеться нормальний мирний час і я повернусь до звичайного одягу, як я кажу, моєї роби у вигляді костюма й білих сорочок. А сьогодні вони недоречні й незручні. Іноді думаю навіть, чи скучив я за ними? Мабуть, поки ні", — сказав Олександр Сєнкевич.

Читайте також

Пошкоджені житлові будинки, склади та дитячий майданчик: очевидці розповіли про нічний обстріл Миколаєва

Обстріли армією РФ спричинили три пожежі на території Миколаївщини

Протягом доби російські війська обстріляли шість населених пунктів у Миколаївській області

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок