Після ранкових обстрілів РФ, енергопостачання в Україні частково відновили — Зеленський

Після ранкових обстрілів РФ, енергопостачання в Україні частково відновили — Зеленський

Важливо
Після ранкових обстрілів РФ, енергопостачання в Україні частково відновили — Зеленський
Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

На частині територій України, після ранкових ударів росіян, уже вдалось відновити електропостачання. Йдеться про Одеську, Хмельницьку та Рівненську область. У багатьох містах відновлювальні роботи тривають.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

"На частині території нашої держави, де електрика була відключена внаслідок сьогоднішнього удару, вже вдалося відновити енергопостачання. Частково в Одеській області, частково на Хмельниччині електрику вже повернули, Рівненщина – більшості відновили, є позитивні звіти також з інших областей. Але в багатьох містах, у багатьох районах відновлювальні роботи ще тривають. Намагаємось якнайшвидше повернути людям світло", — сказав Зеленський.

Крім того, президент наголосив, що українські Повітряні сили збивають більшість крилатих ракет та дронів.

"Тільки за першу половину цієї доби збито 20 ракет – "Калібрів" і Х-101, також більше 10 іранських "Шахедів", — наголосив президент.

"Укотре хочу сьогодні подякувати нашим воїнам — винищувачам і зенітникам повітряних командувань "Захід", "Південь" і "Центр", а також мобільним вогневим групам усіх Сил оборони за врятовані життя наших людей і збережену інфраструктуру України.

Президент додав, що українські Сили оборони отримують усе необхідне для захисту держави і щоденно — просуваються вперед.

Окремо Зеленський наголосив, що "основна мішень терористів – енергетика".

Тому зараз варто ще уважніше, ніж раніше, ставитись до необхідності свідомого споживання електроенергії.

"Від кожного міста і району України залежить стабільність роботи енергетики всієї нашої держави. Будь ласка, обмежуйте роботу техніки, яка споживає багато електрики. І особливо в години пікового споживання вранці та ввечері. Будь ласка, звертайте увагу на повідомлення від місцевої влади й енергокомпаній про те, коли можуть бути стабілізаційні відключення на вашій вулиці чи у вашому районі. Плануйте свій день, враховуючи цю інформацію", — закликав президент.

22 жовтня росіяни здійснили ще одну ракетну атаку на енергетичні об’єкти магістральних мереж західних регіонів України. Масштаб пошкоджень може перевищувати наслідки атаки 10-12 жовтня, повідомили в "Укренерго".

Через це — вимушено застосовані обмеження енергопостачання в Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях.

Читайте також

Війська РФ випустили 36 ракет по Україні, обмеження електроенергії, ЗСУ потребують ППО. 241 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок