В Одеському реабілітаційному центрі проводять курс відновлення після травм. Тут почали працювати з військовими з травня, за цей час допомогли 60 людям. Про це повідомила кореспондентка Суспільного.
В Одеському реабілітаційному центрі відновної медицини та рухової реабілітації проходять заняття для військових. Тут вони можуть пройти курс відновлення після травм. В середньому реабілітація триває близько трьох тижнів. На заняття прийшов і військовослужбовець Юрій Гончаров. Чоловік отримав поранення 1 вересня на Херсонському напрямку.
"Зараз ми працюємо з рукою, ми працювали на трицепс та укріплення трицепса. Ну і слідкуємо за хватом, бо саме там є питання, яке ми вирішуємо", — каже фізична терапевтиня центру Анастасія Міхова.

"Я танкіст, командир танка. Ввечері із люка виліз, щоб коректувати механіка водія, щоб загнати танчик на позицію, і був приліт артилерії з лівого боку, і уламок залетів мені сюди під ключицю, він задів мені там трохи легені й застряг ззаду між ребрами біля хребта. Почуваю себе краще, от якраз реабілітаційний центр допомагає, щоб у мене була ось така амплітуда пальців, а зараз вже можу повністю згинати", — розповів військовий Юрій Гончаров.

В центрі є близько 20 різноманітних тренажерів, які допомагають військовим у відновленні. На тренування прийшов і військовослужбовець Станіслав Янчуков, розповів, як отримав травму:
"Перевозили нас і почався обстріл і я невдало пригнув з машини та порвав зв'язки, меніск порвав і після того я тут. Спочатку я прийшов на милицях, а зараз вже ходжу с паличкою, заняття дуже гарні, відчуваю по своїй нозі, що краще".

"Це взагалі тренажери, силові тренажери, які спрямовані на збільшення сили м'язів, але вони в нашому центрі пневматичні, тобто як ви бачите, тут немає таких вагів, як у звичайних спортивних залах, що забезпечує максимально м'який рух", — каже фізична терапевтиня центру "PROMED" Тетяна Грець.
Загалом заняття з одним військовим триває близько години, за цей час він виконує ряд вправ та фізіотерапію.
"Військовий на цей час потрапляє до нашого лікаря, отримує консультацію, ми обговорюємо цього клієнта з лікарем разом, тобто з'ясовуємо, яка на цю мить є проблема, що першочергово нам треба зробити для усунення цієї проблеми, і що можемо зробити другорядне. І вже тоді, відповідно до цього плану, складаємо програму занять, за допомогою яких, ми будемо добиватися наших цілей", — сказала Тетяна Грець.
З травня в цьому центрі реабілітацію пройшли 60 військових, повідомив керівник центру "PROMED" Відаді Гулуєв:
"У нас є договір з однією з медичних установ військових на те, що вони присилають до нас тих хлопців, з якими їм складно щось зробити й це вже десь з середини травня і щодня, аж доки це буде потрібно ми це робимо. Наразі ми приймаємо військовослужбовців по договору на безоплатне лікування і в мене є квота, більше якої я просто не можу прийняти".

Також військові можуть самостійно звернутися в центр реабілітації, але на платній основі.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області