У Львові соціальні працівники виготовляють окопні свічки для військових

У Львові соціальні працівники виготовляють окопні свічки для військових

У Львові соціальні працівники виготовляють окопні свічки для військових
Суспільне Львів

У Львові соціальні працівники виготовляють окопні свічки для українських військових. Невеличка свічкарня запрацювала тиждень тому. Там уже встигли виготовити більше сотні окопних свічок. І зупинятися не планують — працюватимуть аж до перемоги. Про те, як створюють свічки, дізнавалось Суспільне.

Основа для окопних свічок для українських військових — бляшанка, картон і віск.

"Починаємо процес скручування. На початку трішки щільніше, додаємо гніти і орієнтовно десь з середини вже не так туго ми скручуємо. Парафін має мати вільний доступ. Рівномірно розподіляємо картон, втрамбовуємо і бляшанка готова до заливки", — каже завідувачка відділу Центру соціальної підтримки Олена Сметаніна.

Далі волонтери розплавляють віск або парафін і заливають його у два етапи. Перший раз віск має ввібратись, а другий — покрити всю бляшанку.

Бухгалтерка Центру соціальної підтримки Андріана Яворівська заливає окопні свічки
Бухгалтерка Центру соціальної підтримки Андріана Яворівська заливає окопні свічки. Суспільне Львів

Такі окопні свічки працівники Центру соціальної підтримки роблять у вільний від роботи час. Усю роботу поділили: хтось обрізає бляшанки, хтось нарізає картон, інші топлять віск і заливають свічки.

"Ми спочатку десь місяць збирали бляшанки від котячого корму, тому що це більш запотребуваний об'єм, який військовий може покласти собі в кишеню. Це дозволяє посушити шкарпетки, загріти горнятко води для кави чи чаю та зігрітися. Зараз нам збирають модульні містечка ось такі бляшанки від продуктів харчування, а також коробки", — каже заступниця директора Центру соціальної підтримки Неля Біляєва.

Окопні свічки для військових виготовляють з бляшанок від продуктів харчування
Окопні свічки для військових виготовляють з бляшанок від продуктів харчування. Суспільне Львів

Львів’яни теж можуть допомогти у виготовленні окопних свічок, а саме приносити віск, парафін чи недопалки свічок у модульні містечка. Звідти їх передадуть у Центр соціальної підтримки. Перший пакунок з сотнею окопних свічок вже сформували і готують до відправлення на фронт українським військовим.

"Воно їм дійсно потрібно для зігріву і щоб відчути, що про них пам’ятають. Ми так само дбаємо, по трошки рухаємося до перемоги як і вони", — додає Неля Біляєва.

Читайте також

У Львові волонтери виготовили та передали майже 500 окопних свічок військовим

На Львівщині жителі трьох сіл об`єдналися, аби разом допомагати ЗСУ

На початок