У Львові дванадцять прикордонників отримали службове житло. Шестеро з них захищали Маріуполь. Ще шестеро – східні кордони України з 2014 року. Суспільне поспілкувалось із захисниками.
Сергій брав участь у боях за Маріуполь. Там отримав осколкове поранення під час артобстрілу. Після чого потрапив на Азовсталь в польовий шпиталь. Прикордонник втратив руку і в нього зник зір. 16 травня Сергій опинився в полоні, де пробув півтора місяця.
"Медичної допомоги ніякої не виділяли, перебинтовували одним і тим самим бинтом два-три рази. Морально давили. Постійно говорили: ви нікому не потрібні. Але ми вірили, дуже сподівалися, з думками про сім’ю, про рідну Україну — так і вижили. 19 червня нас звільнили і вже через тиждень мені зробили операцію на зір на ліве око", – розповідає Сергій.

Сергію відновили зір, а зараз він чекає на протезування в Ізраїлі. Із початком окупації Маріуполя його сім`я втратила житло, рятуючись, опинилися у Львові. Сьогодні, 21 жовтня, йому і ще одинадцятьом прикордонникам, які з перших днів захищали Україну та отримали поранення, дали службові квартири у Львові.
"Поки чоловік був в полоні, я була тут, у Львові, працювала тут. Зараз наведемо трохи лад в квартирі і буду виходити на роботу", – каже дружина Сергія Ольга.

Прикордонник Олександр — захисник Маріуполя був поранений осколками у боях, втратив руку і пройшов полон. Проте каже, найгірше — було бачити, як гинуть цивільні.
"Люди гинуть кожен день. Кожен день обстрілюють наші міста, наші села. І в Маріуполі. І найбільша трагедія для військового, коли ти бачиш, що місцеві гинуть, а ти не можеш нічого зробити, ти біжиш, отримуєш поранення, а дітей розриває", – каже прикордонник Олександр.
Прикордонник пройшов реабілітацію і зараз продовжує службу на Львівщині, де теж отримав житло.
"Ми видали житло особам тим, які служили в Маріуполі в Донецькому прикордонному загоні, які втратили своє житло, практично нічого не залишилось. Ми їх лікували в шпиталі довгий час, провели заходи реабілітації", – каже заступник голови Державної прикордонної служби Сергій Сердюк.

До кінця 2022 року ще 23 прикордонники отримають службове житло на Львівщині.
Читайте також
"Впевнені у перемозі". Військовослужбовці поділилися історіями про війну
Обличчя "Азовсталі". Історії захисників Маріуполя
"Отримали команду — дати відсіч": прикордонник пригадав події першого дня війни
Бої за Маріуполь та евакуація з-під обстрілів. Історія прикордонника та його собаки