СБУ відкрило провадження через постачання іранських дронів Росії

СБУ відкрило провадження через постачання іранських дронів Росії

СБУ відкрило провадження через постачання іранських дронів Росії
Ілюстративне фото: AP

​​Служба безпеки відкрила кримінальне провадження щодо постачання іранських дронів і ракет російській армії у війні Росії проти України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження, яке має встановити всіх причетних до постачання в РФ іранських дронів "Shahed-136" і Mohajer-6", а також балістичних ракет малої дальності "Fateh-110" та "Zolfaghar", — йдеться у повідомленні.

За словами правоохоронців, вони мають усі підстави вважати, що представники іранської влади й оборонно-промислового комплексу умисно допомагають Росії у війні проти України. Відтак СБУ намагається встановлення імена всіх причетних до постачання людей, а також способу та маршрутів перевезення цих озброєнь, щоб у майбутньому притягнути винних до відповідальності.

"Той, хто допомагає Росії обстрілювати мирні українські міста і села, має також понести відповідальність за воєнні злочини РФ. Бо не можна свідомо продавати маніяку наточений ніж, а потім дивуватися, що він вбиває людей. Тож наразі українські правоохоронні органи дають юридичну оцінку такій допомозі нашому ворогу. Незважаючи на спроби РФ замаскувати "Шахеди" під "Герані", ми доведемо їхнє іранське походження, зокрема, і за допомогою експертиз. Працюємо над тим, щоб зірвати маски з усіх воєнних злочинців і покарати їх", — зазначив очільник СБУ Василь Малюк.

Провадження відкрите за ч. 1 статті 111-2 Кримінального кодексу України — пособництво державі-агресору. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва. З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.
  • 17 жовтня головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС шукає конкретні докази будь-якої участі Ірану у війні Росії проти України.
  • 18 жовтня стало відомо, що посли країн Європейського Союзу схвалили санкції щодо фізичних і юридичних осіб Ірану у зв'язку з використанням Росією безпілотних літальних апаратів іранського виробництва в Україні.
  • 20 жовтня Рада Європейського союзу затвердила за письмовою процедурою санкції щодо Ірану за постачання за постачання дронів-камікадзе Росії.

Читайте також

РФ погрожує переглянути співпрацю з ООН через розслідування щодо дронів з Ірану. Україна відповіла

Іранські дрони: збити "Шахед" дорожче, аніж купити — The Guardian

Обстріл Запоріжжя і Харкова, Каховська ГЕС, іранські дрони в Криму. 240 день війни. Онлайн

На початок