Реліктові дерева часів динозаврів – гінкго білоба – вирощує рівненська родина на власному подвір'ї. Анатолій Терещук займається цим майже 30 років і долучив до цього свою доньку. Суспільному чоловік розповів, що в Рівному майже 90 дерев гінкго ростуть із його саджанців, а в Україні – приблизно десять тисяч.
Анатолію Терещуку 89 років і майже третину свого життя чоловік вирощує на власній присадибній ділянці гінкго білоба.

Це хвойне дерево вважають ровесником динозаврів і предком сучасних сосен та ялин.
“Зараз в Рівному росте 90 дерев гінкго з моїх саджанців. Це якщо взяти всі обласні центри разом – їх стільки не мають. Почалося з того, що я поїхав в київський ботанічний сад, там працював мій колега Володимир Осєтров. Взяв пару насінин і почав вирощувати”, – пригадав Анатолій Терещук.

Чоловік пояснив, що мав на той час проблеми зі здоров'ям, натрапив в літературі на лікувальні властивості гінкго – і зацікавився цим деревом. Але виростити його з насінини вдалося не одразу.
“Перші два роки нічого не виходило. Тільки випадок допоміг: коли вже думав, що рости не буде – накрив шифером. А коли я підняв шифер через місяць, то там вся земля була зелена з білими паростками. А пізніше я дізнався, що це тепловологолюбна рослина, з Китаю ж бо походить”, – пояснив Анатолій Терещук.

Нині Анатолій Терещук вирощує саджанці, ними цікавляться з різних областей України.
“Скажімо, з Гощі приїхав знайомий, взяв 50 дерев. В село Спас у Коломийському районі 2000 саджанців за два роки передав підприємцю Михайлу Стовпюку, в нього ціла плантація і ми з ним навіть разом випустили чаї”, – сказав рівнянин.
Також Анатолій Терещук виготовляє з листя реліктового дерева біологічні домішки і консервує плоди. Нещодавно, задля експерименту, зробив "гінгко-піраміду”.
“Літом поставив лежанка і відпочивав собі, а по краях росте гінкго", – пояснив він.

13 років тому до вирощування гінкго долучилася й донька Анатолія Терещука Тетяна.
“Рослин багато і за 13 років звикла, що кожну весну я їх вирощую з насіннячка. А цього року вже й садити на подвір'ї немає куди", – зазначила Тетяна Терещук.

Жінка додала, що листя гінкго використовують в медицині, з нього роблять ліки. А також в косметології через омолоджувальні властивості.
Читайте також
- Знайшли ліскульку: в нацпарку на Рівненщині вперше облікували тварину з Європейського червонокнижного списку
- На Рівненщині продовжили режим економії електроенергії. Людей просять не вмикати потужні прилади
- У Рівному інтерни та студенти Луганського медуніверситету безплатно перевірятимуть зір. Чекають обладнання
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter