Мобілізація в РФ: майже 10 тисяч мобілізованих повернули додому — депутат Держдуми

Мобілізація в РФ: майже 10 тисяч мобілізованих повернули додому — депутат Держдуми

Мобілізація в РФ: майже 10 тисяч мобілізованих повернули додому — депутат Держдуми
Російські військові. Фото: Головне управління розвідки МО України

У Росії біля 10 тисяч мобілізованих повернули додому з різних причин. Про це повідомив голова комітету Держдуми РФ з оборони Андрій Картаполов журналістам у п'ятницю, 21 жовтня, передає “Интерфакс”.

За словами Картаполова, йдеться про “помилкову мобілізацію”.

"Безумовно, якщо такі випадки є, за ними проводиться розгляд, і, звичайно, людину повертатимуть", — сказав депутат.

Картаполов також повідомив, що у Петербурзі триває “часткова мобілізація”. За його словами, вона йде відповідно до завдання, отриманого містом. “План успішно виконується”, — додав депутат.

Читайте також: В Росії продовжуються смерті мобілізованих — ЗМІ

Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він заявив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів. При цьому, за словми Путіна, союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.

Що відомо

  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

У Кремлі заявили про виконання мобілізації в деяких регіонах

Путін у безвихідному становищі: Данілов прокоментував мобілізацію в Росії

На початок