"Розраховуємо вперше вийти на Олімпіаду". Президент ФВУ Мельник - про цілі України на кваліфікацію Ігор-2024 з волейболу

"Розраховуємо вперше вийти на Олімпіаду". Президент ФВУ Мельник - про цілі України на кваліфікацію Ігор-2024 з волейболу

"Розраховуємо вперше вийти на Олімпіаду". Президент ФВУ Мельник - про цілі України на кваліфікацію Ігор-2024 з волейболу
ФВУ

Восени наступного року у відборі стартуватимуть дві українські збірні.

Чоловіча та жіноча збірні України з волейболу готуються наступного року взяти участь у кваліфікаційних турнірах літньої Олімпіади-2024. Відповідні змагання заплановані на вересень-жовтень 2023-го.

Чоловіча збірна України дебютуватиме на рівні олімпійських відбіркових турнірів. До прийдешніх змагань команда Угіса Крастіньша підходитиме після рекордного для України виступу на чоловічому чемпіонаті світу в Польщі та Словенії, де "синьо-жовті" посіли підсумкове сьоме місце.

Читайте також: Україна посіла сьоме місце на чемпіонаті світу-2022 з волейболу. Це найкращий результат в історії

Зі свого боку, жіноча українська збірна візьме участь в олімпійському відборі вперше з 2012 року. 10 років тому українські волейболістки не змогли подолати попередній раунд континентальної кваліфікації.

Завдання на олімпійському відбірковому турнірі для обох збірних окреслив президент Федерації волейболу України Михайло Мельник. За його словами, насамперед у федерації розраховують на успіх у відборі чоловічої збірної на тлі останніх успіхів команди Крастіньша.

Що ж до жіночої команди, у ФВУ розглядають варіант з участю у кваліфікації переважно молодих українських волейболісток. У такому разі олімпійський відбірковий турнір розглядатимуть як майданчик для підготовки спортсменок вже до літніх Ігор 2028 року в Лос-Анджелесі.

Що розровів Михайло Мельник

  • Про амбіції чоловічої збірної України в олімпійському відборі:
"Наша чоловіча збірна знаходиться на топовому світовому рівні. Тому, звісно, ми розраховуємо на перше потрапляння на Олімпіаду в нашій незалежній історії", - цитує Мельника пресслужба ФВУ.
  • Про можливі сценарії підготовки жіночої збірної України:

"Звісно, будемо боротися за вихід на Ігри й серед жінок. Але треба бути реалістами. Наразі ми розглядаємо два варіанти з участю в олімпійській кваліфікації.

Перший - зібрати всіх найкращих легіонерок і показати свій максимум. Не гарантія, що з цим максимумом ми проб'ємося на Ігри.

Другий варіант - сформувати команду з перспективних молодих волейболісток, дати їм змогу набратися в олімпійській кваліфікації досвіду з прицілом на наступний олімпійський цикл, щоб боротися за потрапляння на Ігри-2028 уже з реальними шансами на успіх".

Як відбувається кваліфікація на волейбольні змагання Олімпіади-2024

  • У вересні та жовтні 2022 року були визначені списки учасників відбіркових олімпійських турнірів серед чоловіків та жінок.
  • 16 вересня 2023 року стартує кваліфікаційний турнір серед жіночих збірних. Чоловіки розпочнуть відбір 30 вересня.
  • Олімпійські відбіркові турніри визначать по шість команд, що приєднаються до господарів наступних Ігор, збірних Франції.
  • Ще по п'ять збірних-учасниць волейбольного олімпійського турніру будуть визначені в червні 2024 року у відповідності до їхніх позицій в рейтингу Міжнародної федерації волейболу (FIVB).
Читайте також: Збірна України зберегла 24-те місце в жіночому світовому рейтингу з волейболу: хто в топ-10

Що відомо

  • Жіноча збірна України боротиметься за свій другий в історії вихід на Олімпіаду. На Іграх 1996 року в Атланті "синьо-жовті" програли всі матчу групового раунду.
  • Виступ українських волейболісток на Олімпіади-1996 залишається останнім у волейбольній історії України.
  • Волейбольні змагання Олімпіади в Парижі розпочнуться 26 липня 2024 року. У французькій столиці розіграють чотири комплекти медалей серед чоловіків та жінок у класичному та пляжному волейболі.
На початок