Коли та кому приймати калію йодид: роз’яснення полтавської ендокринологині

Коли та кому приймати калію йодид: роз’яснення полтавської ендокринологині

Коли та кому приймати калію йодид: роз’яснення полтавської ендокринологині
фото: зі сторінки Миколи Різника у Facebook

У разі аварії на ядерних установках атомної станції, щоб зменшити вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, рекомендують використовувати калій йодид. Кому потрібно приймати цей препарат, а кому він може нашкодити, розповіла Суспільному завідувачка ендокринологічного відділення другої лікарні Полтави Ельвіра Кайдашева.

Калій йодид – препарат, призначений для профілактики раку щитоподібної залози, аби вона не поглинала радіоактивний йод. Його випускають у дозуванні 125 міліграмів, говорить Ельвіра Кайдашева.

За її словами, препарат приймають одноразово при сповіщенні про радіаційну аварію. Для профілактики вживати калію йодид не можна.

"Приймати бажано у перші шість годин до надходження хмари (радіоактивна хмара – ред.) або при надходженні хмари, або шість годин після. Більше, ніж через добу після сповіщення, − це не доцільно", − каже завідувачка відділення.

Дорослим необхідно прийняти 125 міліграмів препарату. Дозу для дитини має розраховувати педіатр, каже Ельвіра Кайдашева.

Згідно із регламентом щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії, який затвердило Міністерство охорони здоров’я, дітям до одного місяця необхідно дати 16 міліграмів калію йодиду, від 1 місяця до 3 років – 32 міліграми, а дітям від 3 до 12 років – 62,5 міліграми.

Людям, які старші за 40 років, не доцільно приймати калію йодид, бо щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод, говорить ендокринологиня. Після 40 років приймати перепарат рекомендують вагітним жінкам або тим, хто годує грудьми. Це тому, що у них щитоподібна залоза більш вразлива до радіоактивного йоду.

Деякі громади на Полтавщині закупили калію йодид, аби роздавати жителям. Це, зокрема, Опішнянська. Про це голова громади Микола Різник повідомляв на своїй сторінці у Facebook. Крім того, препарат із 5 жовтня почали роздавати жителям Кременчуцької громади. Про це у своєму Telegram-каналі повідомляв голова міськради Віталій Малецький.

Читайте також

МОЗ надало рекомендації на випадок радіаційної аварії

На початок