Більшість вакансій — робітничі: як у Лозовій на Харківщині працевлаштовують переселенців

Більшість вакансій — робітничі: як у Лозовій на Харківщині працевлаштовують переселенців

Більшість вакансій — робітничі: як у Лозовій на Харківщині працевлаштовують переселенців
Близько 20 переселенців знайшли роботу у Лозовій на Харківщині. Осінь 2022 року. Фото: Суспільне Харків

До Лозівського центру зайнятості на Харківщині з початку повномасштабної війни звернулися близько сотні переселенців. Підібрати роботу змогли для двох десятків з них.

Переселенка Юлія знайшла роботу у Лозовій. Туди жінка переїхала у березні, коли її село Степок у Барвінківській громаді почали обстрілювати.

"Звідти ми виїхали під час авіабомбардування. Це було страшно. У нашій "вісімці" їхали дев'ятеро людей, на руках один в одного. Ми прорвалися, виїхали, приїхали сюди, у Лозову", — розповідає Юлія.

Переселенці Харківщини шукають роботу
Переселенка Юлія працює двірничкою у Лозовій на Харківщині. Осінь 2022 року. Фото: Суспільне Харків

До початку повномасштабного вторгнення Юлія виховувала двох доньок. Каже, офіційно не працювала. Зараз вона — двірничка в одному з комунальних підприємств міста.

"Стабільна зарплата, зараз мене тут усе влаштовує. Як кажуть, робота є і це — головне", — розповідає Юлія.

Дивитися також: Житло для переселенців на Харківщині: яка ситуація у Лозовій

Харків’янин Борис приїхав до Лозової разом з дружиною. У березні російський снаряд влучив у їхній будинок у П’ятихатках, родина залишилася без житла. Нині будівельник з 40-річним стажем займається оздоблювальними роботами у лозівському комунальному підприємстві.

Переселенці Харківщини шукають роботу
Харків’янин Борис знайшов роботу у Лозовій на Харківщині. Осінь 2022 року. Фото: Суспільне Харків

"Дуже багато роботи. Багато покрівель… після прильотів тут, у Лозовій, вистачає роботи", — говорить Борис.

Загалом у лозівській "Житловій управляючій компанії" зараз працює шестеро переселенців, розповідає директор комунального підприємства Володимир Бреус.

"Люди побачили біду і до роботи ставляться дуже відповідально. Нині саме комунальному господарству міста вони дуже допомагають", — говорить Бреус.

З початку року до Лозівського центру зайнятості за роботою звернулася сотня переселенців, нині на обліку — понад 20 людей, розповідає директорка Олена Богимська. Частині не підходять наявні вакансії, ще частина поїхала з Лозової.

Слухайте також: У Харківській області щотижня як переселенці реєструються 7-8 тисяч людей

За словами керівниці центру зайнятості, місцеві роботодавці нині шукають людей переважно робітничих професій. Стати на облік можуть і ті, хто не встиг звільнитися з колишнього місця роботи.

"Людина звертається до нас з повідомленням до роботодавця про те, що вона хоче звільнитися з роботи, пише заяву на ім'я свого роботодавця. Ми направляємо будь-яким зручним для роботодавця способом цю заяву, також повідомлення передаємо до пенсійного фонду та податкової", — говорить Богимська.

Зареєструватися у центрі зайнятості можна через портал "Дія" або напряму звернутися до закладу, каже Богимська.

Читайте також

"Тепер спимо спокійно": як живуть переселенці у Первомайському на Харківщині

На початок