Усі лікарні Полтавщини забезпечили генераторами на випадок відключення електроенергії. Обладнання закупили, зокрема, за гроші з обласного бюджету та отримали від міжнародних партнерів, розповіла керівниця обласного "Центру громадського здоров'я" Ніна Дурдикулиєва. Крім того, 20 жовтня на генератори спрямували гроші і з бюджету Полтавської громади.
На території медзакладу у Полтаві встановили новий електрогенератор, який працює на пальному. У разі зникнення електроенергії він забезпечить роботу харчоблоку, каже заступник головного лікаря Валерій Онищенко.
"Тут бак 400 літрів, при відсутності електроенергії він забезпечить автономну роботу близько 10-12 годин. На минулому тижні виникла надзвичайна ситуація, і без цього дизельного генератора було б дуже складно забезпечити харчування пацієнтів" , – говорить Валерій Онищенко.

Обладнання у заклад передали від міжнародного фонду, каже Валерій Онищенко.
"Генератор італійський, двигун шестициліндровий дизельний. Багатофункціональний екран – скільки заряду, який рівень палива в баку і вся інша інформація, яка потрібна для використання цього апарату. Заводиться таким чином, нажимаємо «Пуск»" , – розповідає заступник головного лікаря обласного закладу.

Подібне обладнання нині є в усіх медзакладах Полтавщини. Його почали постачати через перебої з електропостачанням після російських обстрілів. Зокрема, сім генераторів надали міжнародні партнери, каже Ніна Дурдикулиєва.
"Сформовано запаси пального для генераторів на п’ять діб. У липні та серні поточного року область отримала сім дизельних генераторів. Забезпечені ними були головні наші заклади, такі як онкодиспансер, обласна клінічна лікарня, госпіталь для ветеранів війни. З обласного бюджету також виділили гроші на 27 генераторів додатково на головні обласні заклади і спеціалізований будинок дитини, станція переливання крові та інші", – каже керівниця обласного "Центру громадського здоров'я" Ніна Дурдикулиєва.

"В наших лікарняних закладах стоять генератори, які можуть забезпечити критичні відділення. Це хірургія, реанімація, це операційні кімнати, їх ми готові забезпечити. А інші, скажемо так, під питанням. Тому ми на виконкомі сьогоднівиділяємо ще 5 мільйонів гривень для того, щоб докупити генератори і практично на 100 відсотків закрити потреби наших лікарняних закладів у забезпеченні електроенергією. Не тільки критичних, а й терапію, приймальне відділення" , – розповідає заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.
У деяких лікарнях генератори почали встановлювати раніше. Зокрема, в обласному медзакладі два таких працює із 2016-го року. Вони забезпечують безперебійне постачання електроенергії до хірургічного корпусу.