Зеленський затвердив рішення РНБО про санкції проти олігархів та чиновників Путіна

Зеленський затвердив рішення РНБО про санкції проти олігархів та чиновників Путіна

Зеленський затвердив рішення РНБО про санкції проти олігархів та чиновників Путіна
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента України

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції проти близького оточення президента Росії Володимира Путіна.

Відповідний указ 20 жовтня оприлюднений Офісом президента.

"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 жовтня 2022 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", — йдеться у його тексті.

До санкційного списку увійшли 2507 фізичних та 1374 юридичних особи. Санкції передбачають блокування активів, зокрема тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать цим особам, а також активами, щодо яких вони можуть прямо чи опосередковано (через інші фізичні або юридичні особи) вчиняти аналогічні дії.

Зокрема, у переліку опинились власник Новолипецького металургійного комбінату Володимир Лісін, голова правління газової компанії "НОВАТЕК" Леонід Міхельсон, власник приватної інвестиційної групи Volga Group Геннадій Тимченко, член Ради федерації від Дагестану Сулейман Керімов, бізнесмен та політик Михайло Прохоров, бізнесмени Борис та Аркадій Ротенберги, син останнього Ігор Ротенберг, власниця інвестиційно-будівельної компанії та дружина колишнього мера Москви Юрія Лужкова Олена Батуріна, IT-бізнесмен і засновник компанії "Лабораторія Касперського" Євген Касперський та інші бізнесмени і посадовці.

Контроль за виконанням відповідного рішення РНБО покладається на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Читайте також

Відключення електрики в Україні, воєнний стан на окупованих територіях, санкції проти Ірану. 239 день війни. Онлайн

На початок