Акторка рівненського театру, яка отримала премію імені Олександра Храпаченка, розповіла про свій творчий шлях

Акторка рівненського театру, яка отримала премію імені Олександра Храпаченка, розповіла про свій творчий шлях

Ексклюзивно
Акторка рівненського театру, яка отримала премію імені Олександра Храпаченка, розповіла про свій творчий шлях
Фото: Суспільне Рівне

Жанна Бичковська — акторка та співачка Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру. Вона стала лавреаткою премії імені Олександра Храпаченка, яку вперше вручили у Рівному в 2022 році. Суспільному вона розповіла про те, як стала акторкою та про свою роботу в Берлінському документальному театрі.

Іменну відзнаку Олександра Храпаченка Жанні Бичковській вручили у Рівному 16 жовтня. Це молодіжна міська премія в галузі театрального мистецтва.

"Я насправді радію, що пам'ять цієї хорошої людини, Героя Небесної Сотні, Героя України, Почесного громадянина міста, буде вшановуватися щороку в нашому місті", — розповіла Жанна Бичковська.

У театрі майбутня акторка почала працювати ще під час навчання в інституті. На одному з концертів її виступ дивився артист оркестру рівненського драмтеатру та запропонував прийти на прослуховування.

"Я ще була студенткою першого курсу. Прийшла на прослуховування і так сталося, що якраз їм потрібна була дівчина, яка добре співає. Знайшлась одразу для мене роль, потім інша. Потім в казках, в інших виставах — ну і так закрутилось, що я стала актрисою театру", — розповідає Жанна Бичковська.

Окрім роботи в рівненському театрі, Жанна є акторкою Берлінського документального театру.

"У 2019 році асоціація Український незалежний театр проводила кастинг. У Берлінському документальному театрі потрібна була вокалістка саме з України, тому що дуже багато постановок роблять саме про Україну. Я взяла участь у кастингу і мене взяли на роботу", — додає акторка.

Артистка каже, що про премію дізналася через соцмережі.

“На сторінці управління культури і туризму я побачила оголошення про конкурс та подавалась як актриса цього театру", — каже Жанна Бичковська.

Колега Жанни по сцені, заслужений артист України Станіслав Лозовський вважає, що створення премії стане гарним стимулом для молодих акторів.

“Я думаю, що такі премії — вони корисні для творчих людей тим, вони стимулюють, але я ніколи не розглядав премії як те, що дає тобі стимул. Я радий за Жанну, радий, що в неї є така відзнака, але не думаю, що вона на цьому зупиниться.", — каже актор облмуздрамтеатру Станіслав Лозовський.

Що відомо

  • Жанна Бичковська працює у Рівненському академічному музично-драматичному театрі з 2013 року, є артисткою драми і зіграла у понад двадцяти виставах. Зокрема, Офелію в "Гамлеті", Наташку в "Наташкіній мрії" і Мокрину Старицьку в "Зерносховищі".
  • Міська молодіжна премія імені Олександра Храпаченка — це нагрудна нагорода і 35 тисяч гривень. Її заснували у листопаді 2021 року, розповіла начальниця управління культури і туризму Рівного Наталія Лозовська.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок