На звільненій території Харківщини обстежують масштаби пошкоджень об'єктів критичної інфраструктури

На звільненій території Харківщини обстежують масштаби пошкоджень об'єктів критичної інфраструктури

На звільненій території Харківщини обстежують масштаби пошкоджень об'єктів критичної інфраструктури
Суспільне Харків

У деокупованих містах і селах Харківської області — різні масштаби пошкоджень об'єктів теплоенергетики.

Про це на брифінгу 20 жовтня повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Кожен населений пункт — це окрема історія. Якщо, наприклад, у місті Вовчанську більш-менш ситуація у критичній інфраструктурі за станом мереж, якщо ми беремо місто Ізюм, то з більше ніж 20 котелень залишилося майже неушкодженими шість-сім. І ми зараз продовжуємо аналіз мереж, теплопунктів, котелень для того, щоб зрозуміти, що ми встигнемо відновити до опалювального сезону, а що ні", — сказав Синєгубов.

За його словами, відновлення стосується і житлових будинків. З житла, яке неможливо відновити, люди виїжджають, а представники служб першочергово працюють над тим, щоб "усунути аварійність", каже Синєгубов.

"Ми ділимо пошкодження три групи: перша — вікна, перекрити залатати, друга — пошкодження значні, але ми можемо відновити найближчим часом, третя — будівлю не можна відновити, відкладаємо це на "після війни", — повідомив голова ОВА.

"Перші дві напрямки — зробити вже зараз різними шляхами. Закуповуємо будматеріали. Органи місцевої влади мають організувати відновлення. Організація ПРООН буде відновлювати вікна у чугуївський лікарні, а це 400 вікон. Є волонтерські організації...", — пояснив голова ОВА.

"Прикордонні населені пункти обстрілюють щодня"

"Щодня виїжджають люди з тих будинків, які мають значні пошкодження. Там, де ми розуміємо до теплопостачання, енергопостачання ці будинки підключені не будуть. З тих територій, де ще йдуть обстріли, а це майже всі прикордонні населені пункти, ми щодня фіксуємо такі обстріли, і щодня, на жаль, фіксуємо жертви серед цивільного населення. Ми зафіксували 413 внутрішньо переміщених осіб на території Харківської області та Харкова", — сказав Синєгубов.

Медицина

Харківська область отримує кошти з держбюджету на відновлення критичної інфраструктури і, за словами голови ОВА, зараз очікує на черговий транш. Відновлення стосується зокрема лікарень. Спільно з Міністерством охорони здоров'я мають розробити проєкти відновлення пошкоджених медзакладів. Щоб надавати меддопомогу людям, в Ізюмі відкрили мобільний шпиталь, у Куп'янську відновили роботу первинної ланки меддопомоги.

"Відучора запрацювала первинна ланка надання медичної допомоги по місту Куп'янськ, взагалі з МОЗ працюємо планово і комплексно. Будуть розроблені всі проєкти для всіх пошкоджених лікарень для того, щоб приступити для такого комплексного відновлення", — сказав Синєгубов.

Читайте також

Під тимчасовою окупацією на Харківщині залишаються 32 населені пункти

На початок