У Британії змінився другий міністр за п’ять днів: що відбувається

У Британії змінився другий міністр за п’ять днів: що відбувається

У Британії змінився другий міністр за п’ять днів: що відбувається
Експрем’єрка Великої Британії Ліз Трасс очолювала уряд найкоротший період в історії країни. Фото: Twitter Ліз Трасс

Міністерка внутрішніх справ Великої Британії Суелла Брейверман пішла у відставку через порушення правил безпеки, замість неї міністерство очолив колишній міністр транспорту Грант Шаппс. Вона стала вже другим членом уряду прем’єрки Ліз Трасс, який залишає посаду протягом останніх днів.

Брейверман оприлюднила повідомлення про те, що залишає посаду, у своєму Twitter.

"З глибоким жалем, я вирішила піти у відставку", — зазначається в дописі.

Пояснюючи причину відставки, вона розповіла, що раніше надіслала документ своєму співробітнику електронною поштою, що є технічним порушенням правил роботи в уряді. Водночас у відкритому листі до очільниці уряду Ліз Трасс ексурядовиця зробила заяву, в якій британські журналісти розгледіли критику самої прем’єрки, пише BBC.

"Робота уряду залежить від людей, які беруть на себе відповідальність за свої помилки. Вдавати, що ми не робили помилок, удавати, що ніхто не бачить, що ми їх робили, і сподіватися, що все магічним чином виправиться, — це несерйозна політика", – зауважила Суелла Брейверман.

Раніше Ліз Трасс стала об’єктом критики через запропоновану нею фінансову реформу, яка передбачала зниження низки податків та одночасне збільшення соціальної підтримки населення. Недоліки плану, про які заявив у тому числі президент США Джозеф Байден, призвели до зниження рейтингу Консервативної партії, падіння курсу фунта стерлінгів, а також відставки Квазі Квартенга, міністра фінансів у кабінеті Трасс, зазначає Bloomberg.

План Трасс та Квартенга піддали гострій критиці не лише ЗМІ, експерти та політичні опоненти, але й союзники — представники Консервативної партії. Невдовзі порцію критики видав й Міжнародний валютний фонд — там зазначили, що заплановані заходи ускладнять боротьбу королівства з інфляцією.

Під тиском та на тлі падіння рейтингів Торі Ліз Трасс відмовилась від раніше запропонованого плану, а 14 жовтня звільнила Квартенга з посади. Його місце обійняв консерватор Джеремі Хант. Невдовзі Трасс публічно визнала свої помилки, однак заявила, що не збирається йти у відставку. Як зазначають британські ЗМІ, попри це члени парламенту Великої Британії від консерваторів вже шукають способів усунути Трасс із посади.

Що відомо

  • Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс перемогла у змаганні за посаду лідера Консервативної партії та прем’єр-міністра країни. 5 вересня Трасс офіційно оголосили переможницею виборчих перегонів.
  • 6 вересня Ліз Трасс отримала від Королеви Єлизавети ІІ прем’єрські повноваження і доручення сформувати уряд.

Читайте також

Трасс обіцяє заморозити на два роки ціни на електроенергію для британських господарств

Чого чекати у відносинах з Великою Британією під управлінням Ліз Трасс — розповів посол Пристайко

На початок