12 жінок з Донецької бригади тероборони повернули з російського полону

12 жінок з Донецької бригади тероборони повернули з російського полону

12 жінок з Донецької бригади тероборони повернули з російського полону
Жінки з Донецької тероборони яких повернули з полону Фото: Донецька окрема бригада Сил територіальної оборони

Під час жіночого обміну полоненими, який відбувся 17 жовтня, до України повернули дванадцять захисниць з Донецької тероборони. Про це повідомляє Донецька окрема бригада Сил територіальної оборони.

"Кожен день ми спілкуємось з родичами наших солдатів, що потрапили у полон. Кожен раз ми обіцяємо їм, що зробимо усе можливе і не можливе, щоб найшвидше повернути наших героїв до дому", — йдеться у повідомленні.

Під час масштабного обміну полоненими з полону повернули 108 жінок. 37 евакуйованих з "Азовсталі", 11 офіцерів, 85 - рядових та сержантів. З них - 35 захисниць із ЗСУ, 32 - ВМС, 12 - ТРо, 8 - НГУ, включно з 2 із "Азову", 5 - ДССТ, 4 ДПСУ та 12 цивільних.

Що відомо

  • Про черговий масштабний обмін повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Всього додому вдалося повернути 108 українських жінок.
  • Зі слів Андрія Єрмака, це був перший цілковито жіночий обмін. У полоні перебували мами та доньки, яких дуже чекали рідні. 37 евакуйованих з "Азовсталі", 11 офіцерів, 85 — рядових та сержантів. Із них — 35 захисниць із ЗСУ, 32 — ВМС, 12 — ТРо, 8 — НГУ, включно з 2 із "Азову", 5 — ДССТ, 4 ДПСУ та 12 цивільних. Серед звільнених були дівчата, незаконно ув‘язнені в окупованих районах Донецької та Луганської областей, які потрапили в полон ще до широкомасштабного вторгнення. "Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за «надто проукраїнську позицію», яка виражалась в перевезенні гуманітарки для дітей-сиріт, надумані «шпигунство» та «тероризм»", — зазначив керівник Офісу президента.
  • Україні 13 жовтня під час чергового обміну вдалося звільнити з полону 20 людей: 14 з них — військові ЗСУ, 4 — бійці тероборони, один нацгвардієць та один військовослужбовець ВМС. Деякі з них були в колонії в Оленівці.
  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок