Голова Херсонської ОВА так званий "указ" Путіна називає нікчемним і радить чоловікам виїхати або переховуватись

Голова Херсонської ОВА так званий "указ" Путіна називає нікчемним і радить чоловікам виїхати або переховуватись

Голова Херсонської ОВА так званий "указ" Путіна називає нікчемним і радить чоловікам виїхати або переховуватись
Житель звільненої Новоолександрівки Бериславського району Леонід говорить з головою Херсонської ОВА Ярославом Янушевичем, Херсонщина, жовтень 2022р. Фото:Ярослав Янушевич/Телеграм

Голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич назвав "указ" Путіна про запровадження на тимчасово окупованій території Херсонщини так званого "воєнного стану" нікчемним й незаконним.

Він нагадав, що на Херсонщині, як і на території всієї України, воєнний стан діє від 24 лютого, коли Росія почала повномасштабне вторгнення. Його запровадила Верховна Рада України.

Голова ОВА вважає, що цим "указом" Путін йде на черговий воєнний злочин стосовно українського народу — примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях.

"Для цього Путін ввів й так звану "територіальну оборону". Тому херсонці, а особливо чоловіки призовного віку, зараз в небезпеці. Їх можуть силоміць забрати до армії РФ", — каже Янушевич.

Тому він радить херсонцям робити все, щоб цього уникнути: при першій можливості виїжджати на підконтрольну Україні територію, якщо її немає – переховуватись.

"Якщо вже станеться така біда, що вас примусово мобілізують, саботуйте накази й при першій можливості переходьте на бік України", — сказав голова ОВА.

Що відомо

  • Так званий "голова Херсонської ВЦА", колаборант Володимир Сальдо 18 жовтня заявив про переселення жителів тимчасово окупованої території Херсонщини на лівий берег Дніпра. Звернення опублікували пропагандистські ЗМІ.
  • Командувач військами РФ в Україні Суровікін заявив про нібито підготовку українськими військами "ракетного удару по греблі Каховської ГЕС". За його словами, ситуація на Херсонському напрямку «непроста», можливе ухвалення "непростих рішень".
  • Окупаційна вдала Херсонщини розсилає жителям обласного центру повідомлення з закликом терміново евакуюватись на лівий берег Дніпра та заявила, що розробила інструкцію "евакуації".
  • Голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич закликав жителів міста ігнорувати все, що каже або вимагає окупаційна влада.

Читайте також

  • Президент Росії ввів воєнний стан на окупованій Херсонщині: що це означатиме для жителів
  • "Евакуація" на лівий берег Дніпра на Херсонщині: що відбувається
  • 238 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок