"Сьогодні Росія та Білорусь. Завтра це будете ви". Голова МОК закликав "поважати" допуск РФ і Білорусі до асамблеї АНОК

"Сьогодні Росія та Білорусь. Завтра це будете ви". Голова МОК закликав "поважати" допуск РФ і Білорусі до асамблеї АНОК

"Сьогодні Росія та Білорусь. Завтра це будете ви". Голова МОК закликав "поважати" допуск РФ і Білорусі до асамблеї АНОК
IOC/Greg Martin

Бах прокоментував "дилему", до якої призвела війна Росії проти України, застеріг від впливу "політики" на спорт та відреагував на осуд з боку Данії щодо присутності на події Росії й Білорусі, але не України.

Президент Міжнародного Олімпійського комітету (МОК) Томас Бах учергове висловився на захист російських і білоруських спортсменів та закликав національні олімпійські комітети "поважати думку більшості" щодо допуску Росії та Білорусі до Генеральної асамблеї АНОК. Свою позицію Бах озвучив під час самої події.

Генеральна асамблея Асоціації національних олімпійських комітетів розпочалася 19 жовтня у столиці Південної Кореї Сеулі. Участь у ній беруть і комітети Росії та Білорусі, спортсмени яких усунуті від більшості олімпійських видів спорту через повномасштабну війну їхніх держав проти України.

Росія та Білорусь, які не були позбавлені членства в МОК, присутні на асамблеї без національної символіки, але на назви їхніх країн, на відміну від змагань, заборона не поширюється.

Як на присутність РФ і РБ реагують члени МОК

Низка країн, зокрема Швеція, Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Естонія, Швейцарія, Косово та Чорногорія, виступили проти допуску Росії та Білорусі до асамблеї. Загалом АНОК отримала дзвінки від 11 країн із проханням переглянути це питання.

Президент НОК Данії Ганс Наторп озвучив цю позицію й уже безпосередньо на асамблеї. Його підтримали представники Норвегії та Нової Зеландії.

"Тут присутні НОКи Росії та Білорусі, але не України. А має бути навпаки, – виступив Наторп. – Нам потрібна єдність, що побудована на принципах ООН та Олімпійській хартії".

Північна Македонія, Боснія і Герцеговина та Італія заявили, що підтримують рішення АНОК і МОК та утрималися від окреслення власної позиції. Португалія була однією з європейських країн, які підтримали участь Росії та Білорусі. А Шрі-Ланка та Панама заявили, що спортсменів "не мають карати через політику".

Національний комітет України опублікував заяву про те, що надіслав листа АНОК із "проханням дотримуватися рекомендацій" МОК. Український НОК висловився "проти участі представників країн-агресорів", проте в рекомендаціях, на які він покликається, не йдеться про недопуск національних комітетів Росії та Білорусі до подібних заходів.

Читайте також: Росія та Білорусь візьмуть участь у Генеральній асамблеї національних олімпійських комітетів: як на це реагують у Європі

Як на цю ситуацію відреагував Томас Бах

Президент МОК назвав ситуацію у спорті, до якої призвела війна Росії проти України, "дилемою, яку неможливо розв'язати". Він підтримав посилення санкцій проти Росії й Білорусі як держав, але не вважає, що це має зв'язок зі спортом.

"Ми [рекомендували усунути спортсменів та офіційних осіб від змагань] із дуже важким серцем, тому що це стосувалося людей, які не розпочали цю війну та не несуть за неї відповідальності, – зазначив Бах. – Спортсмени ніколи не мають бути жертвами політики їхнього власного уряду".

"Ми не стригтимемо всіх під один гребінець через дії їхньої влади, – заявив Бах. – Сьогодні це Росія та Білорусь. Але якщо політика правитиме спортом, завтра це будете ви".

Щодо критики допуску Росії та Білорусі до асамблеї, Бах відповів, що "це демократична організація" і "учасники мають поважати очевидну більшість".

Як Бах ставиться до запровадження санкцій проти РФ і РБ

На початок