Як тривають ремонтні роботи в розбомблених багатоповерхівках на Чорновола та Мазепи у Чернігові

Як тривають ремонтні роботи в розбомблених багатоповерхівках на Чорновола та Мазепи у Чернігові

Як тривають ремонтні роботи в розбомблених багатоповерхівках на Чорновола та Мазепи у Чернігові
ФОТО: Суспільне Чернігів

До кінця жовтня у Чернігові мають відновити 100 багатоповерхівок, пошкоджених під час широкого російського наступу. Це з переліку будинків, які ремонтують за гроші з міського бюджету. Загалом їх 108. Про це Суспільному розповіла представниця управління житлово-комунального господарства Тетяна Корж.

Серед будинків, де зараз тривають ремонтні роботи – висотки на Чорновола та Мазепи.

У 17-поверхівці на вулиці Чорновола зараз живе менше половини мешканців.

Ремонтні роботи на Чорновола
Ремонтні роботи на Чорновола. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Люди проживають. І достатньо багато. В мене на поверсі, наприклад, лише одна квартира без мешканців. Хоч і він теж під епіцентром влучання, і війна й двері пошкоджені, і люди замінюють і живуть", – розповіла голова правління ОСББ Олена Юрикова.

Олена Юрикова
Олена Юрикова. ФОТО: Суспільне Чернігів

В березні на будинок скинула бомбу російська авіація. Тоді загинуло 47 людей, 19 отримали поранення, а кілька поверхів будинку були зруйновані вщент. Відновлювальні роботи в цій багатоповерхівці розпочалися в серпні за кошти міського бюджету - виділили 35 мільйонів гривень. Триває відновлення й зараз для відбудови постраждалих поверхів довелося зруйнувати близько 10 квартир.

Вид з зруйнованої багатоповерхівки
Вид з зруйнованої багатоповерхівки. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зараз будівельники готуються заливати бетоном конструкції.

Зруйнована багатоповерхівка на Чорновола
Зруйнована багатоповерхівка на Чорновола. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Це монолітний будинок і технологія відновлення така, що не дозволяє значно пришвидшити роботи. Поступово кожен етап заливається, монолітний бетон. Потрібно витримати певний час, щоб він набрав міцності. Тому спочатку почергово заливаються стіни, перекриття",– сказала представниця управління ЖКГ міської ради Тетяна Корж.

Тетяна Корж
Тетяна Корж. ФОТО: Суспільне Чернігів

В цій багатоповерхівці не було газу й до руйнації, а опалення повністю автономне, і залежить воно повністю від наявності електроенергії та водопостачання. Через руйнації з опаленням квартир можуть бути проблеми.

"Опалення вмикала, коли дуже різко знизилась температура. Наше опалення напряму залежить від постачання електроенергії до будинку і води. Через те, що пробоїна на декілька поверхів, можливе перемерзання холодної води. Будинок раніше був повністю герметичним і все закривали, цієї проблеми не було", повідомила Олена Юрикова.

Ремонтні роботи на Чорновола
Ремонтні роботи на Чорновола. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Тетяни Корж, відновлювальні роботи планують завершити до кінця цього року.

"Будинок має індивідуальне опалення, тобто всі квартири, окрім тих, де проводяться капітальний ремонт мають бути з теплом".

А у багатоповерхівці на вулиці Мазепи зараз мешкає 17 людей. В будинку немає ні газу, ні води, ні електроенергії.

Багатоповерхівці на вулиці Мазепи
Багатоповерхівці на вулиці Мазепи. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Дідусі і бабусі, які були тут так і мешкають. Зараз опалення немає, світла, газу. Взагалі нічого немає. Інші? Хто знімає житло, хто в гуртожитку. Всі по різному. Хто десь поїхав, і навіть ми не знаємо, де вони", – сказав мешканець будинку Даніїл Данченко.

За його словами, людям доводиться ходити до сусідніх будинків за водою, або щоб розігріти собі їжу. В березні росіяни обстріляли будинок, кілька квартир на нижніх поверхах вигоріли вщент. Почали відновлювати будинок влітку.

Даніїл Данченко
Даніїл Данченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

На відновлення цього будинку місто виділило понад 17 мільйонів гривень, розповіла Тетяна Корж. Зараз тут завершується скління квартир зі сторони вулиці Івана Мазепи, також відновлюють систему опалення встановлюють батареї.

"Залиті плити перекриття. Наразі проводяться зварювальні роботи по підсиленню тимчасових конструкцій в місцях прильотів боєприпасів. Тут будуть розбирати, в цьому місті, зовнішня стіна і збиратися".

Багатоповерхівці на вулиці Мазепи
Багатоповерхівці на вулиці Мазепи. ФОТО: Суспільне Чернігів

Завершити відбудову стіни мають до кінця жовтня. Як каже Тетяна Корж, внутрішні роботи в постраждалих квартирах триватимуть до кінця року. Тепло в цьому будинку обіцяють дати з початком опалювального сезону.

Постраждалі квартири
Постраждалі квартири. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом за кошт міста відбудовується 108 багатоповерхівок на суму майже 180 мільйонів гривень.

"Сотня будинків буде з теплом. А кілька доведеться ремонтувати більше часу. Але загалом передбачаємо, що всі будинки будуть відновлені і з теплом. Єдина різниця, що коли? Деякі з початком опалювального сезону, деякі в кінці місяця, в листопаді, ось з такими розбіжностями".

Більше про це дивіться у відео:

Читайте також:

Як живуть люди в будинку на Чорновола в Чернігові, який зазнав авіаудару

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок