Діти з вадами слуху в Україні не можуть навчатися на карантині - громадський активіст

Діти з вадами слуху в Україні не можуть навчатися на карантині - громадський активіст

Ексклюзивно
Діти з вадами слуху в Україні не можуть навчатися на карантині - громадський активіст
УНІАН

Під час карантину діти з вадами слуху не мають можливості навчатися, оскільки немає відеоуроків із жестовою мовою.

"Якщо діти з порушенням зору чи іншими фізичними вадами можуть навчатися віддалено, то з вадами слуху не можуть. Адже відео уроків із жестовою мовою немає. Чомусь Міністерство освіти не врахувало той факт, що людей з порушенням слуху в Україні майже 5% і вони зараз залишилися в ізоляції", - заявив в ефірі Радіо Культура секретар громадського руху "Соціальна єдність" Антон Гулідін.

Він також наголосив, що в країні немає і гарячої лінії, з якою можуть зв'язатися люди із вадами слуху, щоб викликати швидку.

"Я пропонував багатьом міністрам, мерам і навіть президенту імплементувати на сайт кожної служби гарячу лінію для людей з порушення слуху. Тобто люди з інвалідністю заходять на сайт, натискають кнопку з міжнародним знаком перекресленого вуха і йде відео виклик до кол-центру. З іншого боку екрану сидить перекладач жестової мови, який бачить людину з порушенням слуху. Людина на жестовій мові показує, що їй треба і перекладач або викликає швидку або надає консультацію чи телефонує, куди потрібно", - зазначив Гулдін.

За його словами людям з таким порушенням наразі не надається жодної інформації щодо карантину, тому їм доводиться самостійно шукати інформацію. Вони самі виробляють відеоконтент, який поширюють між собою та розповідають, як виживають у нових умовах.

Що відомо

  • 6 квітня в Україні стартував проєкт дистанційного навчання "Всеукраїнська школа онлайн".
  • За словами організаторів, трансляція уроків для школярів на телеканалах має допомогти вчетелям, які не змогли організувати навчання своїх учнів.
  • Медіарух, Незалежна медійна рада та медійні громадські організації обурені рішенням влади запустити трансляцію телевізійних уроків під час карантину на телеканалах NewsOne, 112 і ZIK, які, за їх словами, поширюють російську пропаганду.

Вибір редакції

На початок