Господарства Кіровоградщини зібрали половину врожаю соняшника. Яка якість насіння та ціна

Господарства Кіровоградщини зібрали половину врожаю соняшника. Яка якість насіння та ціна

Господарства Кіровоградщини зібрали половину врожаю соняшника. Яка якість насіння та ціна
Фермер Юрій Крутько на соняшниковому полі/фото Суспільне Кропивницький

Господарства Кіровоградської області зібрали половину врожаю соняшника. Зробити це вчасно завадив дощовий вересень, сказала керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. Суспільне розповість про якість насіння і ціну на нього.

У господарстві з Кропивницького району зібрати соняшник планували до жовтня. Завадили дощі. Врожайність цьогоріч нижча за минулорічну, розповів керівник Юрій Крутько. "Врожай на 30% нижчий, ніж торік. Нам ще залишилося зібрати – 600 гектарів. Це – більше, ніж одна третина".

30% зібраного соняшника через надмірну вологість сушили. Якщо цього не зробити, насіння пріє. За нинішньої погоди соняшник на полях вдасться врятувати, сподівається фермер. Говорить, ціна на соняшник порівняно з минулим роком впала вдвічі і продовжує знижуватися.

"Ціна була 15 тисяч гривень, потім – 13 тисяч. На це є багато причин, одна з них – закриті порти і перспектив для подальшого вивезення соняшникової олії немає. Так можна і дійти до банкрутства. Адже вирощувати собі у збиток не кожному цікаво".

Ціни нижчі через збільшення у два з половиною рази логістичних витрат, пояснила представниця агрохолдингової компанії Марія Сітак.

"У світі неврожай, посуха, тому ціна, я думаю, буде рости. Але, що стосується наших виробників, то я не впевнена, що вони отримають той прибуток, на який розраховують, тому що витрати на логістику, на доставку дуже високі".

В області три з половиною тисячі господарств зібрали половину посіяних площ соняшника. За підрахунками керівниці департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової, дефіциту соняшника і олії в області не буде.

"Темп збирання соняшника значно нижчий, ніж у минулому році – в 1,6 рази, тому що це пов’язано з погодно-кліматичними умовами цієї осені. Але нині господарства масово працюють у полях. Врожайність соняшника нижча у цьому році, порівняно з минулим роком, на 10%".

Фермер Юрій Крутько вважає, для повноцінної посівної соняшника у наступному році потрібна допомога держави. Програма пільгових кредитів для аграріїв завершується 1 січня. Про нову Уряд поки не оголошував.

Читайте також

  • "Сади Перемоги" на Кіровоградщині: що роблять із зібраним врожаєм.
  • У громадах Кіровоградщини формують продовольчий резерв.
  • Аграрії Кіровоградщини посіяли вдвічі більше озимого ріпаку та менше пшениці.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок